online randevu online randevu tedavi fiyatları

Kuyruk Sokumunda Delik

Kuyruk sokumu bölgesinde birkaç çeşit delik olabilir, bu delikler doğuştan olabildiği gibi sonradan da oluşabilir, hastalıktan kaynaklandığı gibi doğal bir gamze şeklinde de olabilir. Genel olarak diğer klinik bulgularla birlikte değerlendirilir ve ona göre ne olduğuna karar verilir.

Kuyruk Sokumunda Delik
Delikleri şu şekilde sınıflandırabiliriz;

Kuyruk Sokumunda Görülen DelikKıl giriş delikleri
Kılın girdiği deliklerdir bir tane olabildiği gibi on tane delik aynı hastada olabilir. Genellikle delikler çok incedir ve içinde kıllar olduğu da görülür. Bu tür delikler kesinlikle kıl dönmesi hastalığı dedirtir. Akıntı , kanama yapabilir ama hiçbir klinik vermeyebilir. Deliklerin oluşma mekanizması şöyle izah edilmektedir; Enseden dökülen kıllar kalçaların arasına gelir, yürürken kalçaların birbirine sürtünmesi aradaki kıla matkap ucu gibi fonksiyon kazandırıp, deriyi delerek deri altına birikmesine neden olur.

Çıkış deliği
Kılların olduğu yuma (pilonidal sinüs) deri altında vücutla arasında kapsül olacak şekilde durur. kapsül sağlam olduğu sürece sorun olmaz ancak kapsül bir yerden zedelendiğinde kıllarla vücut karşı karşıya gelir. Vücumuza yabancı olan bu kılları eritmek için salgı yapar ama bu yeteneği olmadığı için eritemez. Kapsül yeniden onarılana ya da ameliyatla alınana kadar bu akıntı devam eder. İşte çıkış deliği kıl dönmesinden kaynaklanan iltihabın aktığı deliktir, bunun varlığı da kıl dönmesi teşhisi için yeterlidir. Cerahatli ve kanlı akıntı olur,deliğin etrafı kırmızı ve şiştir. Akıntı oluştuğu sürece delik açık kalır bazen akıntı durur ve kapanabilir ancak zamanla yeniden iltihap olup açılır. Bazen bu akıntı vücut dışına akamaz ve içerde birikir bu durumda apse oluşur ki çok ciddi ağrılı bir süreçtir. Apse tespit edildiği anda boşaltılmalıdır.

Kuyruk Sokumunda Gamze
Gamze şeklinde çukurluktur, bunlar doğuştan olurlar veya ameliyat sonrası dikiş hattında veya doku için çekilmeler sonucu olabilir. Huni görünümündedir bu çukurluğa kıl girerek kıl dönmesine sebep olabilir ama her zaman hastalık yapmazlar. Hiçbir sorun yaratmadan öylece kalabilirler. Doğuştan olan gamzeler klinik olarak şikayet yapmıyorsa tedavi gerekmez diğer delikler hastalık olduğu için ameliyatla tedavi edilmelidir. Ameliyat sonrası kıl dönmesi tekrarlamasında en sık karşılan sebep gamze oluşması veya işlem esnasında kalmasıdır.

Kuyruk Sokumunda Akıntı

Yukarıda tanımlanan giriş veya çıkış deliklerinden akıntı olabilir. Bu akıntının sebebi vücudun kılları eritmek için yaptığı salgıdır, vücut bu amaçla salgı yapar ama eritme yeteneği olmadığı için eritemez. Bu bölgede akıntının varlığı akla ilk olarak pilonidal sinüs hastalığını getirir. Seyrek olarak bölge derisindeki alerjik reaksiyonlar da akınıtı yapabilir.

Kuyruk Sokumu Kanaması

Seyrek görülen bir sorundur. Yine aynı sebepler akla gelir ya pilonidal sinüs hastalığından ya da bölge derisindeki dermatit veya tahriş kaynaklıdır. Kılların bulunduğu sinüsün kapsülü düşme veya tekme atılması gibi travmalarla zedelendiğinde kanama görülebilir. Genellikle iç çamaşırı kirletecek kadardır, abartılı kanama olmaz.
Yukarıdaki tüm durumların tedavileri ameliyatla yapılmaktadır. hastalığın daha fazla ilerlemesine müsade etmeden tedavi olmak en akıllıca yaklaşımdır.

464 Yorum Var

 1. hocam iyi gunler bende makat icinde delik var bir tane ,her tuvalete ciktiktan sonra damla seklinde kanama,meydana geliyor.tuvalet kagidinada kan bulasiyor sebebi ne olabilir.

  1. Merhaba,
   Makat kanamalarında gecikmeden anoskopi muayenesi yapılmalı, Kötü huylu bir nedeni olabilir, gecikmeyin.
   Öp. Dr. Adil Altınsoy

 2. Merhaba benim kuyruk sokumumda en üste bi delik var ortada normal olan dışkı çıkardığımız yer de de sivilce gibi bişey çıkmış ama hiç bi şekilde ağrı sızı yok neden olabilir acaba

  1. Merhaba,
   Kuyruk sonucunda delik kıl dönmedi düşündürüyor. Sivilce benzeri oluşum apse başlangıcı olabilir. Muayene olmanızı öneririm.
   Öp. Dr. Ibrahim Kavak

 3. Merhaba..benim kuyruk sokumumda 10 yıldan fazladır ceviz büyüklüğünde bir beze var..7yul kadar önce doktora gitmiştim kıl dönmesi falan değil olabilir öyle bezeler diyip gönderdi..bugün de farkettim ki o bezenin 5-6cm altında minik bir delik var ama ağrı sızı akıntı hicbirsey yok..kıl dönmesi olabilirmi acaba??

  1. Merhaba,
   Kıl dönmesi olabilir. Apse olmadan kıl dönmesi belirti veremeyebilir.kliniklerimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz. Ayrıca kıl dönmesini de lazer, mikrosinusektomi, sinusotomi, pıt picking, bascom gibi çağdaş yöntemlerle tedavi ediyoruz, normal yaşamına ara vermeniz gerekmiyor.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 4. Merhaba hocam benim doğduğumdan beri olan kuyruk sokumunda içe göçük delik gibi bir şey var ama delik değil ağrı sızı sıvı veya herhangi bir şey yok nasıl yorumlarsınız sebep ne olabilir (yaşım 19)

  1. Anatomik yapınız öyle, kıl dönmesi bu yapıda sık görülür bu nedenle genel hijyeninize dikkat etmelisiniz.
   Öp. Dr. Adil Altınsoy

 5. Merhaba. Bundan 3 sene önce kliniğinizde mikrosinüsektomi ile operasyon geçirmiştim. Ancak son birkaç aydır hafif ağrım oluyor kuyruk sokumumda. Tekrarlamış olabileceğinden şüpheleniyorum. Estetik dikişten bahsedilmesine rağmen bana normal dikiş atılmıştı ve sonrasında da oldukça iz kaldı haliyle. Tekrar işlem yapılırsa kalan izin daha da kötüleşmesinden korkuyorum. Ayrıca aynı işlem ikinci kez uygulanabiliyor mu?

   1. Hocam benim kuyruk sokumunda delik var ve sıvı akıntısı var hafif bir şişlik var ağrı var ne olabilir ama kızarıklık yada morarti yok

    1. Merhaba,
     Kıl dönmesine bağlı apse oluşuyor olabilir. Kliniklerimizde muayene ücretsiz, gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip tedavisini yapabiliriz,
     Öp. Dr. Adil Altınsoy

 6. Benim kuyruğumun en sonunda bir delik var ve kötü kokulu akıntı geliyor bundan 3 yıl önce kuyruğum yamulmuştu ve düzeltilmişti bununla ilgisi varmı yoksa farklı bir sorunummu var bu arada 15 yaşında kızım

  1. Size en yakın kliniğimize gelirseniz Kıl dönmesi yönünden değerlendirebiliriz. Kliniklerimizde muayene ücretsiz.
   Öp. Dr. Adil altınsoy

 7. Yorumlara itinayla cevap verdiğinizi görünce ben de bir şey danışmak istedim. Kız kardeşim yaklaşık 1 yıl önce apseli kıl dönmesi oldu ve önce apse tedavisi oldu ardından da kıl dönmesi ameliyatı oldu. Yaradaki dikişler önce tutmadı tekrar dikiş atıldı vesaire derken aradan neredeyse 1 sene geçti. Bu süreçte olabildiğince sık doktorumuza danıştık, her akıntıda kanamada bilgilendirdik. Tam dikişler tuttu derken yara da tekrar açılma ve yoğun kokulu akıntı oldu. Doktora gidildi içeride birikmiş iltihap boşaltıldı. Doktor tekrarlanırsa iltihap başka bir tedavi yönteminden bahsetti fakat biz bahsettiği tedaviyi doğal olarak pek anlamadık. Ama sonradan o açılan yara yeri tamamen kapandı. Hiçbir ağrı sızı yok derken, kardeşim dün kuyruk sokumunda hafif ağrı olduğunu söyledi ve az önce de tıpkı ilk fotoğraftaki gibi kuyruk sokumu bölgesinde yanlış görmediysem iki tane delik var ve kokulu akıntı akıyor o deliklerden. Acaba kıl dönmesi tekrar nüksetmiş olabilir mi? Yoksa ameliyat sonrası bir reaksiyon mudur sadece? Tabi ki muayene etmeden kesin bir cevap veremezsiniz fakat artık doktorumuza güvenimiz kalmadığından başka bir görüş almak istedik. Kardeşim 14 yaşında olduğundan genel cerrahi değil çocuk cerrahi bakıyor kendisine ve başka bir doktora da gidemiyoruz 1 senedir her detayı bu doktor biliyor diye. Lütfen yorumumu görürseniz bana bir açıklama yapın. Şimdiden çok teşekkürler.

  1. Evet kıl dönmesi nüksetmiş görünüyor. Biz kliniklerimizde kıl dönmesini lazer, mikrosinusektomi yada sinusotomi yöntemi ile tedavi ediyoruz. Bu yöntemlerle tedavide nüks, çok nadir görülür, yatak istirahat, narkoz, pansuman gerekmez, normal yaşamınıza devam edebilirsiniz. 05426210888 nolu telefondan extra bilgi, muayene ve tedavi için randevu alabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 8. Merhabalar 3 gündür kuyruk sokumu bölgemde agri var otururken kalkarken desteksiz kalkamıyorum aci hissediyorum , dedigim gibi agriyi 3 gundur cekiyorum son iki gundur orta hattın hafif sag tarafında hafiften siskinlik var , delik yok kaşıntı yok iltahap veya kan akıntısı da yok , siskinligin oldu yerde sivilce ucu gibi birşey de yok ama bütün hareketlerim kısıtlanmış vaziyette apse başlangıcı olabilir mi ?

  1. Merhaba,
   şişlik ve ağrı varsa kıl dönmesi apsesi olmuştur. apsenizi bir klinikte açtırabilirsiniz, açtırmasanız da kendi haline patlayabilir ama iyileşmesi uzun sürer. Apse tedavisi yapılsın yapılmasın apse iyileştikten sonra mutlaka kıl dönmesi tedavisi olmalısınız. Kıl dönmesi hastaları apse tedavisinde sonra hastalıktan kurtulduklarını zannediyorlar ama durum öyle değil, içerdeki apseye neden olan kıl keseceği çıkarılmadığı sürece tedavi edilmiş olmaz, Tekrar eden apseler hastalığın ilerlemesine ve tedavisinin zorlaşmasına neden olur. Kliniklerimizde kıl dönmesini mikrosinusektomi, sinusotomi ve lazer ile tedavi ediyoruz. Aynı gün normal yaşamınıza dönebiliyorsunuz, işinize, okulumuza ara vermeniz gerekmiyor. Narkoz ve aylarca süren pansuman gerekmiyor. 05426210888 nolu telefondan ayrıntılı bilgi, muayene ve tedavi için randevu alabilirsiniz.
   Öp. Dr. Adil altınsoy

 9. Merhaba benim kuyruk sokumumda 2 tane delik var bir tanesinden kan geliyor kıl topluyor ne yapmam gerek önemli bişeymi

  1. Merhaba,
   Kıl dönmesi tedavisi olmalısınız. Kliniklerimizde kıl dönmesi tedavisini mikrosinusektomi, sinusotomi ve lazer ile yapıyoruz, sosyal yaşamınıza ara vermeniz, hastanede yatış gerektirmiyor
   Öp. Dr. Adil Altınsoy

 10. Merhaba , benim sıkıntım , bel fıtığından dolayı bel ağrısı şiddetli bel ağrım var tam da kuyruk sokumunda sağ ayağima vuran , Beyin cerrahine gittim fıtıgın var ama ameliyatlık bir durum yok dedi, bende çok ağrımın olduğunu söyledim ,
  aynı yerde kuyruk sokumunda 2 delik var kaşinan ve kokan acaba bu bel ağrısını bu delikle İlişkisi var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim

  1. Kuyruk sokumundaki delik kıl dönmesi düşündürüyor. Tedavi olmalısınız. Klinikleeimizde kıl dönmesi tedavisini mikrosinusektomi, sinusotomi ve lazer gibi çağdaş yöntemlerle normal yaşamınıza ara vermeniye gerek kalmadan yapıyoruz. Ayrıntılı bilgi, muayene ve tedavi randevusu için 05426210888 nolu telefonu arayabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 11. Merhaba ben 19 yaşında bir öğrenciyim. Yapmak istediğim meslek olsun uğraşlarım olsun bilgisayar başında daha da gençliğimden gelen bir alışkanlıktır bazen 12 saati bulabilecek kadar oturuyorum.
  Tam olarak hatırlamıyorum ama sanırsam 2 ay önce peçeteye dışkıdan geldiğini sandığım minik bir kanama ile karşılaştım. 2 ay geçti kuyruk sokumumda kokulu akıntı yapan ara sıra kanayan bir delik var. Burayı her tuvalete gittiğimde bir peçete ile temizleme gereği duyuyorum her seferinde sanki oradan kıl çıkıyormuş gibi sürekli kıl temizliyorum. Normalde bu delikten önce bilgisayarımdan kalkıp yatağıma yatmak istediğimde kalçamı koltuktan kaldırırken kuyruk sokumunda gözlerimi kapatacak kadar anlık ve şiddetli ağrı oluşuyordu ve hemen geçiyordu. Bir kaç yazı okudum ve o bölgede hareketsizlikten dolayı iltihap oluştuğunu falan düşünüyorum. Kıl dönmesinin ne olduğunu daha önce hiç duymadım ve bugün biraz araştırmaya başlayınca dönme olabileceğini düşündüm. Bu yazıyı yazmadan önce yine tuvalete gittiğimde akıntılı kanama ile karşılaştım. Bu sefer farkında mıyım bilmiyorum ama rahatsız olduğumdan mıdır iç çamaşırı ıslattığından dolayı mıdır oraya bir parça kağıt havlu koymayı tercih ettim. Bana açıklayıcı bir bilgi verirseniz çok memnun olurum.

  1. Merhaba,
   Kıl dönmesi apsesi var büyük olasılıkla, önce apse tedavi edilmeli, apse tedavi edildikten 1-1,5 ay sonra doku toparlayınca kıl dönmesi tedavisi yapılabilir. Muayene ile değerlendirdikten sonra duruma göre hangi yöntemle tedavi edebileceğimiz karar veriyoruz. Mikrosinusektomi, sinusotomi yada lazer ile tedavisini yapıyoruz. Normal ayaşamınıza ara vermeniz gerekmiyor. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz
   Öp. Dr. Atilla Kaya

    1. Merhaba. Hocam benim kuyruk sokumunda bir tane delik var herhangi bir agrım kanama koku yok ben daha fazla ilerlemesen bir tedavisi olup olmadıgını soracaktım bulundugum bölgede doktora gittim doktor şu an bişey yapamam apse oldugu zaman ameliyat olman gerekiyor dedi

     1. Apse olduğu zaman kıl dönmesi tedavisi yapılmaz, sadece apse tedavisi yapılır apse iyileştikten sonra kıl dönmesi tedavisi yapılır. Şu an apse akıntı yoksa tedavi olmalısınız. Hastalığınız ilerlemesin.. Kliniklerimizxe kıl dönmesini mikrosinusektomi, sinusotomi veya lazer ile tedavi ediyoruz. Normal yaşamına ara vermeniz gerekmiyor. 05426210888 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz.
      Öp. Dr. Atilla Kaya

   1. 2 yaşında oğulun oyuklugun yukarında delik var akıntı ve kanana olda hiç tedavi gerektirir mi hocam

 12. Hocam bende bir delik var sadece beyaz sıvï akıyor az bişey ve az ağrısı var ama otururken biraz acïyor ve şişkinlik değil ama sertlik oluşmuş tek tarafta ve yer değiştiriyor mesela sağadöndum o kısımda sertlik yokdiger tarafta ise var sonra bir kaç saat sonra yada bir gün sonra oradaki sertlik iniyor diğer tarafı az sertlik oluyor bu tam olarak nedir birde kıl felan çıkmadı normalde hiç böyle sorun olmaz yumuşak zeminde oturuyorum öyle çok uzunda değil.çok kıllı da değilim yaşım 14

  1. şikayetin kıl dönmesi düşündürüyor. Kıl dönmesi muayenesi ücretsiz. Size en yakın kliniğimize gelirseniz durumunuz muayene ile değerlendirilir, 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz
   Öp. Dr. Seher Şirin

   1. benim kuyruk sokumunda son 1 aya yakindir delik var oyniyinca sanki icinde sivi var gibivses geliyor ve sesler geliyor fis fis diye arada kaniyor yada kabul bagliyor bazen kahverengi b*k gibi bir sivivda akiyor dokununca aciyor

    1. Kıl dönmesi olabilir. Muayene ile değerlendirmek gerekir. Daha fazla bekletmeden tedavi olmalısınız, hastalığını ilerler, delik sayısı artar ve komplike hale gelir. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.
     Öp. Dr. Atilla Kaya

     1. Benim oglum 1 yil once ameliyat oldu arada yine iltihap akiyo bide kucuk delik aciliyo temizleyip batikon surutoruz ama iyilesmedi ne yapabilirizz

     2. Tekrar değerlendirmek gerekir, nüks etmiş olabilir. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.
      Öp. Dr. Ibrahim Kavak

 13. Merhabalar ben 18 yaşında üniversite sınavına hazırlanan bir öğrenciyim benim kuyruk sokumu tarafında 1 tane delik var şahsen 2 gün önce elime birbirine yapışmış halde kıllar geldi deliğin ucuna yapışmış bende onu delikten çektim ve böylece fark ettim ama hiç kanama yok sadece arada değişik bir sıvı geliyor ucuna. Her gün banyo yapıyorum kalçamı tıraş ettim vücudumdaki kılları aldım ama delik duruyor bana yardımcı olabilir misiniz

  1. Merhaba,
   Kliniklerimizde kıl dönmesini mikrosinusektomi yada lazer ile tedavi ediyoruz. . Kliniklerimizde corona enfeksiyonuna karşı tüm önlemler alınmış olup 05426210888 nolu telefondan size en yakın kliniğimizi öğrenip randevu alarak muayene ve tedavi için gelebilirsiniz.tedavi ayaktan hastanede yatışa gerek kalmadan iş veya okula engel olmuyor. Şu an apse riski var, sınava gideceğiniz için kişisel hijyen çok dikkat etmelisiniz.
   Öp. Dr. Adil Altınsoy

  2. Mrb hocam benimde kuyruk bitiminde Bi delik var oturduğum zaman kuyruk bitiminde sanki bişey batıyor gibi ağrı var ve bugün duş aldığım yerde o delik kısmında biraz kıl elime geldi ne olabilir acaba

   1. Merhaba
    Kıl dönmesi düşündürüyor Kıl dönmesi muayenemiz ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirip en uygun yöntemle tedavi edebiliriz Mikrosinusektomi sinusotomi pit picking yada bascom yöntemi ile tedavi ediyoruz Normal yaşamınıza ara vermeniz gerekmiyor Anestezi gerekmiyor
    05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz
    Öp. Dr. Atilla Kaya

 14. Ben 18 yaşında bir erkeğim kuyruk sokumunda 3 tane küçük delik var arada bir çok az kan geliyor sebebi ne dir başka şikayetim yok sadece arada bir az kaşıntı yapıyor

  1. Kıl dönmesi hastalığınız var. Daha fazla ilerlemesini muayene ve tedavi olmalısınız. Klinikleeimizde kıl dönmesi hastalığını mikrosinusektomi yöntemi yada laserle tedavi ediyoruz. Normal yaşamınıza ara vermeniz, pansuman yapmanız, yatak istirahat ve narkoz gerekmiyor. Hemen sosyal yaşamınıza dönebiliyorsunuz. 05426210888 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

   1. Merhaba hocam
    Ben 17 yaşındayım ve kuyruk sokumunda bir delik fark ettim ama kaşıntı ve kanama yok kıl dönmesi olma ihtimali var mı yoksa sadece gamze mi?

    1. Delik varsa kıl dönmesi oluşmuştur. Apse, iltihap olmadan muayene olup tedavi olmanızı öneririm. Kliniklerimizde kıl dönmesi tedavisini mikrosinusektomiyönremi, lazer yöntemi ile tedavi edebiliyoruz.
     Öp. Dr. Seher Şirin

     1. Mhb hocam 14 yasinda kizim var kuyruk sokumunda bugun bir damla olucak sekilde tam kan da degil degisik bir sivi geldigini soyledi bnde bir bakiyim dedim ve 2 deligin oldugunu fark ettim bundan oncede kuyruk kemigi agrilari oluyordu yorumlari okudum aslında kil donmesi olabilir mi diye yinede sizden bilgi alibilirmiyim

     2. Merhaba
      Şikayetinin nedeni kıl dönmesi Daha fazla ilerlemeden tedavi olmalı kliniklerimizde kıl dönmesini mikrosinusektomi pit picking bascom sinusotomi gibi çağdaş yöntemlerle tedavi ediyoruz normal yaşamınıza ara vermeniz gerekmiyor ve bu yöntemlerle tedavide kalçanın anatomik ve fiziksel yapısı bozulmuyor 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz
      Öp. Dr. Adil Altınsoy

 15. Yukarıdaki resimlerdeki gibi bende de aynı bölgeden küçük bir delik oluştu. Ağrım var birkaç gündür. Ancak her hangi bir akıntı ya da kanama yok. Corona döneminde hastaneye gidemiyorum. Evde ağrımı dindirmek için yapabileceğim yöntemler var mı?. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

  1. 05426210888 nolu telefondan size en yakın kliniğimşzi öğrenip muayene ve tedavi için gidebilirsiniz. Eğer şişlik varsa bu apsedir,içinin boşaltılması ve antibiotik başlamak gerekebilir. Risksiz bir şekilde kliniklerimizde tedavinizi yaptırabilirsiniz.
   Op. Dr. Nizam Kurtdere

   1. Aynı durumla ben de karşı karşıyayım ameliyat olmaktan korkuyorum ameliyatsız tedavi olabiliyor muyuz?

    1. Merhaba,
     Kıl dönmesini mikrosinusektomi, sinusotomi yada lazer ile tedavi ediyoruz. Normal yaşamına ara vermeniz gerekmiyor. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.
     Öp. Dr. Ibrahim Kavak

 16. selamlar bir problemim var di birkac ay once tuvaletimi yaptiktan sonra tuvalet kagidinda ufacik bir kan izi vardi fast food isinde calistigim icin kuru yedigim icin olmustur diye dusundum ama bugun tekrar ayni sey oldu ama dıskım da kan yoktu sadece tuvalet kagidinda vardi ve degisik kokuyordu sanirim kuyruk sokumuyla alakali bir problem olabilirmi en kisa surede muayene olmak istiyorum

  1. makar kanamalarında mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalı.gecikmeyin.
   Op. Dr. Nizam Kurtdere

 17. Meraba hocam kuyruk sokumunda cok kucuk bir delik var yilda iki defa kanli kir oluyor birde L5de bel fitigi var onunla alakasi varmi acaba

  1. Fıtığınızla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Büyük olasılıkla kıl dönmeniz var. Kliniklerimiz de kıl dönmesini ücretsiz muayene ediyoruz. Gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi laser yada en uygun yöntemle yapabiliriz.extra bilgi ve muayene için randevu almak isterseniz 05426210888 nolu telefonu arayabilirsiniz.
   Op. Dr. Seher ŞİRİN

  2. Merhaba 24 yaşında bir kadınım, kuyruk sokumunda doğuştan küçük bir delik var bu yaşıma kadar herhangi bir sıkıntı oluşturmadı bundan sonrası içinde cerrahi bir müdahaleye gerek var mıdır öyle kalabilir mi yoksa? şimdiden teşekkürler.

    1. Merhaba hocam kuyruk sokumunda ufak bir delik var sıvı ve nokta şeklinde kan oluşuyor ne yapmalıyım hangi bölüme gitmeliyim

     1. Kliniklerimizde kıl dönmesi tedavisini moderm yöntemlerle yapıyoruz. Narkoz,pansuman ve yatak istirahati gerekmiyor. Laser,mikrosinusektomi ve sinusotomi ile tedavi ediyoruz.05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

    2. Tam 2 ay önce flap yöntemi ile ameliyat oldum 1 aydır akıntı oluyordu bugün tekrar bakınca 3 tane delik olduğunu gördüm bir türlü kendime yediremiyorum tekrarladımı diye sizin düşüncenizi merak ediyorum

     1. Flap yöntemi ile tedavide geç iyileşir 4-6 ay kadar sürebilir ama hiçbir yöntemde bu kadar kısa sürede nüks etmesi beklenmez. Muayene ile değerlendirmek gerekir, Yada 05426210888 nolu telefona whatsapptan bölgenin iyi çekilmiş fotoğraflarını gönderin değerlendirelim. Biz kliniklerimizde kıl dönmesini Mikrosinusektomi, sinusotomi yada lazer ile tedavi ediyoruz. Tedaviden hemen sonra hasta işine dönebiliyor. . Siz hastalarımızı bu dönemde mağdur etmemek için corona ya karşı tüm önlemlerimizi aldık ve tedavilerimize devam ediyoruz.randevu için yukardaki numarayı arayabilirsiniz.
      Öp. Dr. Nizam Kurtdere

  1. Genel cerrahi. Kliniklerimizde kıl dönmesini ücretsiz muayene ediyoruz. Durumunuzu değerlendirip,en uygun yöntemle mikrosinusektomi yada laser ile tedavi edebiliriz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 18. Merhaba hocam 25 aralık-2018 kil dönmesinden ameliyat oldum 15 gün sonra dikişler aldırdım sonra 21 günü pansumanı bitirdim 1 ay surdu iyileşmek pazar günü kestim pansumanı ve perşembe günü ayna yardımıyla merak ettim iyileşme var mi diye kaşına bölgede intihap gibi şey vardı peçete yardımıyla sildi siyah birikinti vardı sonra birdaha sildim hafif kan bulaştı korkum kil dönmesi mi bi yardımcı olurmusunuz e posta adresine gönderirseniz çok memnun olurum hocam

  1. Bu kadar kısa süre de kıl dönmesi oluşmaz,iltihap olabilir, doktorunuza kontrole gidin

 19. Merhaba, 22 yaşında bir erkeğim. Hocam 2 gün önce, İnternet bilgisayar basında 5,6 saat kadar oturdum ama 20,30 dakka da bir kalkıp 5 dakika yürüyordum. Otururken, kalkmadan koltukta kaymaya calıstım, ve bir ağrı basladı kuyruk sokumum da. Bende bir kaç kere kaşıdım. Biraz kıllı orası afedersiniz. Şimdi orası kızarık, oturunca ağrı yapıyor, ama şişlik apse felan yok, sadece sanki iki yanagı birleştiren yer hafif kesilmiş gibi. Sizce kıl dönmesi midir?

  1. Tarif ettiğiniz şikayetler kıl dönmesine benziyor, kesin tanı için muayene etmek lazım.
   Op.Dr.Nizam KURTDERE

  2. Hocam merhaba 19 yaşındayım , koksis bölgesinde bir delik var ve ordan yaklaşık 2 ayda bir sert sarı bir şey uzuyor. Koparıyorum tekrar uzuyor utandığımdan dolayı gözükmedim bunu fark ettiğimizde ben 13 yaşında falandım o zamandan beri bu durumdayım. Uzun süre oturursam koksiste ağrı oluyor bu nedir bilginiz var mı ?

   1. Merhaba,
    Ya size en yakın kliniğimize gelin muayene ile değerlendirelim, Yada 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.
    Öp. Dr. Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yeni