online randevu online randevu tedavi fiyatları

Kıl Dönmesi Tedavi Ücretleri

Tedavi ücretleri hastalığa ve hastalıkla ilgili bazı faktörler ile ilişki olarak değişiklik gösteren bir kavramdır. Tedavi yapan yer, tercih edilen yöntem, kullanılan malzeme gibi bir çok faktör bu ücretleri etkileyebilir.

Ücret SGK’lı hastalar için 2250 TL olup, sosyal güvencesi olmayan hastalar için 4500 TL’dir. Uzman ve tecrübeli eller tarafından yapılması uygundur.

Makat hastalıkları denildiğinde Türkiye’de ki en gelişmiş pilonidal sinüs tedavi merkezi IDEA Klinik’leridir. Proktoloji yani makat hastalıkları konusunda hizmet vermektedir. Türkiye’nin 4 büyük ilinde toplamda 6 şubesi olan IDEA Klinik’lerinde çeşitli yöntemlerle kıl dönmesi tedavisi olabilirsiniz. Aşağıda kullanılan yöntemler ve fiyatları hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kıl Dönmesi Tedavi Fiyatları Ne Kadar?

Ücretler kurumlara göre değişiyor olsa da çoğunlukla 3000-6000 arasında olduğu bilinmektedir. Özellikle hastanın sosyal güvencesinin olması bu ücretleri oldukça düşürmektedir. Dilerseniz şimdi uyguladığımız yöntemlerden ve ücretlerinden bahsedelim.

Mikro Sinüsektomi
Kıl dönmesi tedavisine yönelik geçmişten günümüze yaklaşık 15-16 adet yöntem geliştirilmiştir. Günümüzde hem doktor hem de hasta için ortak avantajları olan en uygun yöntem mikro sinüsektomi yöntemidir. IDEA Klinik Bakırköy doktorlarından olan Op. Dr. Atilla KAYA tarafından geliştirilen bu yöntem ülkemizde bir çok cerrah tarafından yaygın bir şekilde uygulanmaktadır. Klasik ameliyatlarda çok büyük kesik ve dikişlerle yapılan bu ameliyat için mikro sinüsektomi yönteminde yalnızca 1-2cm’lik kesiye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kesi içinden çıkarılan yabancı maddeler kapsülüyle birlikte çıkarılarak kendinden emilen dikişle kapatılmalıdır. Bu yöntemin ücreti SGK’lı hastalar için 2250 TL olup, sosyal güvencesi olmayan hastalar için 4500 TL’dir. Uzman ve tecrübeli eller tarafından yapılması uygundur.

Sinüsotomi
Sinüsotomi kıl ve yabancı maddelerin giriş ve çıkış deliklerinin genişletilmesi ile beraber cilt altında bulunan yabancı maddelerin etrafında ki kapsül ile beraber küret kullanılması ile temizlenilmesine dayanır. Mikro sinüsektomi yönteminde olduğu gibi narkoz ve ameliyathane şartları gerektirmeyen bir uygulama olduğundan SGK’lı olan hastaların tedavi ücretleri 2250 TL, sosyal güvencesi olmayan hastaların ise ödeyeceği tutar 4500 TL’dir.

İlerlemiş Vakıalar İçin Hastanede Yapılan Tedaviler
Üstte belirttiğimiz iki yöntem ile pilonidal sinüs hastalarının tedavisi %95’i rahatlıkla ve sorunsuz yapılabilmektedir. Fakat çok ilerlemiş vakıaların bazılarının hastane ortamında tedaviye alınması gerekmektedir. Bu doğrultuda anlaşmalı olduğumuz hastanelerin ameliyatları kullanılmaktadır. Tüm genel cerrahi uzmanlarımız ameliyat ile yapacağı tedavilerde karidakis yöntemini tercih etmektedir. Bu tedavinin ücreti de 3500-5500 TL arasında değişiklik göstermektedir. En doğru ücret muayene esnasında doktor tarafından verilebilmektedir. Bu ücret narkoz, narkoz öncesi uygulanacak tahliller, film ücretleri ve yatak ücreti gibi ek hizmetler nedeniyle artış gösterebilir.

Ameliyatsız ya da ayakta olarak tabir edilen yöntemlerin uygulanması doğrultusunda kişiler son derece avantajlıdır. 10-15 dakika kadar kısa süren tedavinin ardından hastalar kendi imkanlarıyla yürüyerek merkezimizi terk eder ve evlerinde istirahat etmeye gereksinim duymazlar. Bunun dışında iş, özel ve sosyal hayat kaybı da söz konusu olmamaktadır.

Kıl Dönmesi Tedavi Edilmezse

Özellikle genç erkeklerde makat hastalıkları arasında ciddi anlamda yer tuttuğunu devamlı olarak vurgulamaktayız. Aslında makat hastalığı sınıfına sokulmaz ama çok yakın komşuluk sebebiyle proktoloji uzmanları ilgilenmektedir. Bütün hastalıklarda olduğu gibi erken teşhis ve tedavinin ciddi anlamda yararları ve hastalarımız açısından hayati önem taşıdığından çeşitli yazılarımızla değinmiştik. Peki hastalığın tedavisi gecikkirse yada hiç yapılmazsa ne olur sorusuna Op. Dr. Atilla KAYA hazırladığı makale ile sorunun cevabını veriyor.

kil-donmesi-tedavi-edilmezse

Kıl Dönmesi Tedavi Edilmezse

Pilonidal sinüs yani Türkçe adıyla pilonidal sinüs apse, ağrı ve iltihap gibi yeni bir sorun eklenmedikçe hastada ciddi şikayet yapmaz bu sebeple hastalar genellikle tedavilerini ertelerler. Bu erteleme hastalığın zamanla ilerlemesine ve tedavisinin daha zor ve daha zahmetli yapılmasına sebep olabilir. Bu zorluk ve zahmet hem cerrah için hem de hasta için geçerlidir.

Yalan yanlış bilinenler
Sıkça söylenen “ kıl dönmesi tedavi edilmezse omur iliğe sarılarak felce sebep olur, barsaklara dolaşarak öldürücü olur, kıllar uzayarak beyne ve kalbe gider “ gibi bilgiler tamamen gerçek dışı şehir efsaneleridir ve bunların hiçbiri gelişmez. Ancak bunların olmayacağı tedavinin ertelenmesine sebep olmamalıdır.

Kıl Dönmesinin Tedavisi Gecikirse

Tedavinin yapılmaması zamanla bölgede apse olmasına
Apsenin giderek daha sık ortaya çıkmasına
Yeni kıllar girmesine
Sinüsün giderek büyümesine
Kesilecek dokunun da buna paralel büyümesine
Normalde şikayet yapmazken ağrılar başlamasına
Akıntı eklenmesine
Kokulu akıntı olmasına
Kaşıntı olmasına sebep olur.
Her apse oluşumunda hasarlı doku artar ve yeni çıkış delikleri ortaya çıkabilir ve hastalık olan alan genişleyebilir. Diğer taraftan tedavi edilmedikçe kılların olduğu doku içine yeni kıllar gireceğinden sinüs büyüyebilir ve yeni giriş delikleri oluşabilir. Tüm bu durumlarda

Kıl Dönmesi İlerlemesi

Giriş deliklerinin sayısının artması ve apselere bağlı yeni akıntı deliklerinin oluşması ameliyatta çıkarılması gereken doku miktarının artmasına doğal olarak ameliyatın büyümesine sebep olur.

119 Yorum Var

 1. Merhaba hocam sanırım kıl dönmesi başlangıcı (sert bir kitle ve saman zaman kanlı sıvı, sıkınca).. henüz çok yeni, sivilceden biraz büyük, sert bir şişkinlik var, makat’ın hemen yanınmda. Lazerle daha mı rahat olur?.. fiyatını öğrenebilir miyim ?.. selamlar

  1. Merhaba,
   Kıl dönmesi kuyruk sokumunda olur,hastalığınız anal apse de olabilir. Gecikmeden muayene olmalısınız. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz
   Öp. Dr. Ibrahim Kavak

 2. Merhabalar hocam mabat bölgemde hafif bir şişiklik var ve kızarıklık önceden bu daha küçüktü ve kızarıklık yoktu. Bu eğer Kıl dönmesi ise ameliyatsız lazerle kolayca alınabilir mi? Çünkü Ameliyatdan çok korkuyorum.

  1. Kuyruk sonucunda ise kıl dönmesidır. Muayene ile değerlendirmek gerekir. Kıl dönmesi ise yatışa gerek kalmadan, mikrosinusektomi, sinusotomi veya lazer ile sosyal yaşamınıza ara vermeden tedavisini yapabiliriz. 0542621088 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 3. Kolay gelsin hocam daha önce de çok seyrek oluyordu kuyruk sokumun arasın da ufak şişlik ama bir kaç güne hemen gidiyor acaba kıl dönmesi mi başka birşey mi?

  1. Kıl dönmesi olabilir. Kliniklerimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz, size en yakın kliniğimize gelirseniz durumunuz değerlendirilir. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 4. İyi çalışmalar, 2-3 senelik kuyruk sokumunda var olan kıl dönmesi sorunu lazer yöntemi ile ameliyat edilebilir mi?

  1. Muayene ile değerlendirmek gerekir. Kliniklerimizde muayene ücretsiz, gelirseniz durumunuzu değerlendirebiliriz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 5. Merhabalar doktor bey yaklaşık 3 4 sene önce kıl dönmesi başladı. İlk olarak iltihap vardi ufak bir operasyon ile kesip iltihap boşaltıldı ve rahatlama ağrı kesildi ama ara ara kuyruk sokumunun oraya oturdukca ağrı yapıyor ama çok da değil. Bunlar olmasına rağmen yinede ameliyat olmak şart mıdır?teşekkür ediyorum

  1. Size kıl dönmesi apsesi tedavisi yapılmış. Asıl nedene yönelik bir tedavi yapılmadığı için şikayetleriniz devam etmiş. Kliniklerimizde kıl dönmesini mikrosinusektomi, sinusotomi ve lazer yöntemi ile tedavi ediyoruz. 05426210888 nolu telefondan size en yakın kliniğimizi öğrenip muayene ve tedavi için gelebilirsiniz. Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 6. Slm doktor bey bende yaklaşık 10 yıldır iki kalcamda iltihap var şişip şişip pis kokulu akıyor ve hiç bitmiyor ben şeker hastasıyım ne yapmalıyım kurtulmak istiyorum iktihap akıyır şişiyor kaşınıyor oturamıyorum her iki taraf aynı sanırsam cok ilermemiş siz ne yapabilirsiniz hocam

  1. Muayene ile değerlendirmek gerekir. 05426210888 nolu telefondan size en yakın şubemizi öğrenip ücretsiz muayene olabilirsiniz, Hangi yöntemle tedaviye uygun olduğunuz belirlenir ve tedavinin planlanır.
   Öp. Dr. Nizam Kurtdere

 7. Sayın hocam bende yaklaşık 20 yıldır kıl dönmesi var 3 ila dört yılda bi şişlik oluşur şiddetli ağrı oluşur iltihap akana kadar çok şiddetli ağrır ve iltihap boşaldıktan sonra geçer şimdi yine oldu 2 gündür uyuyamıyor um acile gittim anbiyotik ve ağrı kesici verdiler hapları içiyorum 2 ila 3 saat rahatlatiyo sonra yine aynı oluyo ne yapmam lazım iltihap boşalmazsa ameliyat da edilmezmis şimdiden teşekkür ederim

  1. Merhaba,
   Size en yakın kliniğimizde 05426210888 nolu telefonu arayarak randevu alırsanız durumunuz değerlendirilir, apse varsa apseniz tedavi edilir,
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 8. merhaba 6 ay oncesinde kil donmesi ameliyati oldum kesilen yarayi tam kapatmadilar doktorum kendiliginden kapanacagini soyledi ancak akinti akmaya devam etti ve son 1 1.5 aydirda arada kan akiyor ve cok oturdugum zamanda agriyor doktorum kil donmesinin nuksettigini ve tekrar ameliyat olmami soyledi bu pandemi surecinden dolayida ayda 2 sefer olan kontrole 2 aydir gidemiyorum bana bilgi verirmisiniz doktorum ameliyatin iyi gectigini soylemisti ancak sonuc bu

  1. Klasik yöntemlerle yapıldığında hem iyileşme süreci geçıkıyor hemde sürecin uzamasına bağlı nüks sık görülüyor. Kliniklerimizde kıl dönmesini mikrosinusektomi yada lazer ile tedavi ediyoruz. . Kliniklerimizde corona enfeksiyonuna karşı tüm önlemler alınmış olup 05426210888 nolu telefondan size en yakın kliniğimizi öğrenip randevu alarak muayene ve tedavi için gelebilirsiniz.
   Öp. Dr. Nizam kurtdere

 9. Merhaba hocam benim kuyruk sokumunun üst tarafında bir şişlik var otururken, sırt üstü yatarken, ayaklarımı uzatırken vs ağrı yapıyor bazı zaman şişlik patlayıp sarı bir sıvı ve kan akıyor beni çok rahatsız ediyor bu nedir hocam

  1. Kıl dönmesi ve kıl dönmesine bağlı zaman zaman apse oluyor (ağrılı dönemlerde apse oluşuyordur) ve apse kendiliğinden patlıyor ve akıntıya neden oluyor. Her apse oluşumu hastalığın daha hızlı ilerlemesine ve yeni delikler açılmasına neden olabilir. Tedavi olmalısınız. Kliniklerimizde kıl dönmesini mikrosinusektomi yada lazer ile tedavi ediyoruz. Yatak istirahatı ve günlerce pansuman yapmanıza gerek kalmadan tedavi oluyorsunuz. 05426210888 nolu telefondan extra bilgi ve randevu ve alabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 10. Hayirli akşamlar benim maktin üstünde hep kan akiyor bu gün biraz daha yukarisinda çikti ne dir acaba

  1. Kıl dönmesi apsesi yada anal apse olabilir.Anal apse ise önemli bir an önce tedavi edilmeli, gecikirse ana

  2. kuyruk sokumuna yakınsa kıl dönmesi apsesi ama makata yakınsa anal apse olabilir, anal apse ise tedavisi gecikirse fistüle zemin hazırlar, fistülde tedavisi zor ve uzun süren bir hastalıktır. Gecikmeden muayene olmalısınız.
   Op. Dr. Adil Altınsoy

  3. Kıl dönmesinin tüm belirtileri var kan ve iltihap aktı ama o yara her gün küçülüyor ve çok başlarda doğal bir yol önerir misiniz

   1. Kıl dönmesinin doğal bir tedavi yolu yoktur,keseciklerin cerrahi olarak çıkarılması gerekir.
    Öp. Dr. Adil Altınsoy

 11. Hocam ben 19 yaşındayım ve kıl dönmesi ameliyatı olacağım ameliyattan çok korkuyorum ve lazerle yapılmasını istiyorum sgk m var lazerle bunun fiyatı ne kadar olur? Küçük şehirlerde daha mı az olur fiyatı? Tokattayım.

  1. Kıl dönmesi ameliyatının laserle yapılması iyileşmede extra bir kolaylık sağlamaz. önemli olan yöntemdir.Klasik yöntemlerle tedavi olursanız laserle yapılsa da uzun sürede iyileşir.Kıl dönmesinde normal yaşamınıza ara vermenizi gerektirmeyen en kolay yöntem Mikrosinusektomi yöntemidir.iyi araştırmalısınız.tüm kliniklerimiz de kıl dwönmesi tedavisi mikrosinusektomi yöntemi ile yapılmaktadır.Tokatta bu yöntem ile tedavi yapan hekim bulabilirmisiniz bilmiyorum. 05426210888 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 12. MERHABA HOCAM MAKATIMIN EN ÜST KISMINDA YUVARLAK BİRŞEY VAR MİSKET GİBİ KIL DÖNMESİMİ ACABALAR NE YAPMAM GEREKLİ

 13. Kuyruk sokumumda delik var ve delikten oturduğum zaman kan veya iltihap geliyor ve o delik 3 aydan beri var .Geçen gün delikten küçük kıl yumağı geldi bunun için ne yapabilirim? Lütfen birşey söyleyin!!!…

  1. kıl dönmeniz var,tedavi edilmesi gerekir.apse hastalığın daha hızlı ilerlemesine neden olur.size en yakın kliniğimize gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip eğer uygunsa mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 14. Selamlar yakIşık bir senedir anal bölgede hangi bir kavuz olmadan veya ıkınma olmadan normal şekilde tuvalet ihtiyacını giderdim halde gözdeki dereceler sürtülme yani o bölgedeki etlerin üstü yol olmuş gibi bir hal alma durumu Var daha önce bir çok doktora gösterdim Bağırsakları kadar kamerayla baktılar ama hiçbir şey bulamadılar bu kanamalar her 3.04 günde bir başlıyor ve daha sonra kayboluyor sanki jiletle kesiyorlarmış gibi bir şeyz bunun için nasıl bir uygulama yapabilirsiniz yurtdışında kalıyorum ulaşırsanız sevinirim

  1. sorun makattamı yoksa kuyruk sokumunda mı?ifadenizde bu net değil.makat hastalıklarına spesifik çalışıyoruz,gelirseniz muayene le değerlendirip sorununuzu tespit ve tedavi edebiliriz
   Op.Dr.Seher Şirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yeni