online randevu online randevu tedavi fiyatları

Kıl Dönmesi Ameliyatı

Ülkemizde bazı para gözlerin bu hastalığı bitkisel karışımlar vs ile tedavi edeceğini iddia ederken bazılarıda bilimsel yöntemlerle hastalığın tedavisine yönelik teknikler geliştirmektedir. Öyleki kıl dönmesi tedavisine yönelik günümüze dek 14 farklı teknik geliştirilmiştir. Tabi şuan uygulanan 2-3 tanesi olup hastaya en avantajlı olanlar gündemde kalabilmiştir. Bunlardan biride Mikro sinüsektomi olup şuan en başarılı kıl dönmesi ameliyatı olduğu söylenebilir. Çünkü mikro sinüsektomi ile tedavi olan bir hasta sadece 10 dakika zaman ayırması yeterli olup tedaviden sonra 15 dakika dinlendikten sonra yanında kimse olmasına gerek kalmadan ister evine, ister işine dönebilir.

Kıl Dönmesi Ameliyatı ve Yapılışları

Aşağıda bugüne kadar geliştirilmiş kısmen uygulanan ve uygulanmayan kıl dönmesi ameliyatı ve uygulanış tekniklerini kısa ve özet şekilde ele alacağım. Merak ettiğiniz teknikleri sitemizdeki sayfalarında detaylı ve resimleri ile görebilirsiniz.

Çağdaş Kıl Dönmesi Ameliyatları

Mikro Sinüsektomi
Kıl dönmesi ameliyatı uygulamasında adeta devrim niteliğinde bir buluş sadece 2cm alan kesilip kıl yumağı çıkarılır ve kesilen alan cerrahi gizli dikiş ile dikilir. Herhangi bir iz ve yara kalmadığı gibi tüm işlem sadece 10 dakika sürer. Hasta diğer yöntemlerde olduğu gibi yüzüstü yatma gereği ve pansuman yaptırması gerekmez. Aynı şekilde işgücü kaybıda yaşanmayan bu yöntemle yapılan tedavi sonunda hasta ne yapacağına kendisi karar verir. Evine, işine okuluna yada tatile tamamen özgürdür.

Yöntemin diğer avantajları sayfanın sonunda ayrıntılı ele alınmıştır.

Pit Picking
eyrel yapılan çağdaş yöntemdir. En kolaya kaçılan ve bir okadarda körü körüne yapılan kıl dönmesi ameliyatı türü pit picking kılların girdiği yeri küçük bir şekilde kesip yumağın olduğu yeri görmeden kazıma işlemdir. Hekimin kararına göre tamamlanan kazıma işlemi sonunda cilt altında ciddi oranda kılların olduğu yumak kalabilmektedir. Çünkü görmeden yapıyor ve temizlendiğinden emin olması imkansızdır.

Bascom Procedure

Mikro sinüsektomiye benzer şekilde uygulanır. Temel mantıkolabilecek en küçük deri keserek sinüsü çıkarmak ve sağlık dokuyu en az düzeyde çıkarmaktır. Aynı gün işe dönülebilmesi en büyük avantajıdır.

Sinüsotomi

Ameliyatsız sınıfa girmektedir. Giriş delikleri küçük bir alet yardımıyla alınır sinüsün için çelik fırçayla temizlenir.

Klasik Kıl Dönemsi Ameliyatları

Karydakis Ameliyatı

karidakis-ameliyati

Klasik yöntemler arasında kabul edilir. Klasik ameliyatların en iyisi denilebilir. Yunan bir cerrahın tarif ettiği ameliyattır, mantık olarak flap ameliyatlarına benzer yani yan taraftan cilt kaydırma ameliyatıdır. Bazı kaynaklarda D flep olarak ta yazılmaktadır. Yan taraftan kaydırılan cilt ayrı parça halinde değil hafif kaydırma şeklinde orta hatta alınır. Çıkarılan dokunun şekli D gibi olduğu için D flap denir, çıkarılan doku bu şekilde olsa da deri dikildiğinde çizgi şeklinde iz kalır.
Kıl dönmesini içeren cilt kesisi tam ortadan değil ortanın bir tarafından biraz fazla olacak şekilde yapılır ve az kesilen tarafın cildi orta tarafa çekilerek dikilir. Burada temel amaç tüm flap ameliyatlarında olduğu gibi orta hattın yerine değiştirmek daha doğrusu orta hatta yandan deri kaydırmaktır. Tekrar ihtimali diğer flap ameliyatlarına yakındır.

Karidakis Üstünlükleri;
Az iz kalır
Uygulaması kolaydır
Ağrı daha azdır
Az cilt kesildiği için kanama iltihap gibi riskleri azdır
2-3 günde işe dönülebilir
Karidakis Ameliyatının Olumsuz Yönleri
Mikro sinüsektomi ( bascom ) ameliyatına göre büyüktür
Gereksiz yere çıkarılan sağlam doku fazladır
Narkoz gerektirir
Hastanede yapılamsı gerekir
2-3 gün istirahat gerekir.
Uygulamayı bilen cerrah sayısı azdır.
Yataklı kurum gerektirdiği için biraz pahalı bir yöntemdir.

Karidakis ameliyatı diğer klasik ameliyatlar sınıfına girer ancak çağdaş ameliyat yöntemleri olan mikro sinüsektomi, bascom, modifiye bascom, pit picking ve sinüsotomi yöntemlerinin bir çok avantajına da sahiptir. özellikle işe dönüş zamanı klasik yöntemlerden çok erkendir. Çağdaş tekniklerin uygulanamayacağı kadar ileri, vakalarda avantaj sağlamaktadır. Yöntem Idea Kliniklerinde çalışan tüm proctoloji uzmanlarınca uygulanmaktadır.
Genel olarak değerlendirildiğinde çağdaş ameliyatlardan daha zahmetlidir ama diğer klasik ameliyatlardan çok daha kolaydır.

Flap Ameliyatları
Bir çok tekniği geliştirilmiş olan bu yöntemin uygulanışı pilonidal sinüs yumağı olan kısmı keserek oluşan boşluğa ise cilt ve cilt altı ile beraber kas zarı içeren daha dayanıklı cilt paçasını o alana dikme yöntemidir. Bu teknik ve buna benzer geliştirilmiş olan Limberg Flap, Modifiye Limbeg Flap, Oval Flap, W Flap, Yan Flap gibi bazı teknikler geliştirilmiş fakat genel yapı hep benzer şekilde olmuştur. Yukarda bahsi geçen mikro sinüsektomi ile flap ameliyatı karşılaştırması için bir video ekledik ve farkı bizzat görmenizi amaçladık.

modifiye-limberg-flep

Açık Bırakma Yöntemi
Hekim pilonidal sinüs yumağının olduğu yer ve etrafından akıntı olan yerleride içine alacak şekilde geniş bir alanda cildi kesip alıyor. Bunun içinde sağlıklı bölgede bulunuyor. Halen teknolojik anlamda gelişmemiş yerlerde uygulanan bu teknik ile tedavi olduğunuzda iyileşme süreciniz 6 ay sürebilmektedir. Açık bırakılan alan sizde önemli bir yaraya neden olacaktır.

Kıl Dönmesi Açık Bırakma Ameliyatı Ne Kadar Sürede Kapanır

Aşağıdaki resimlerde de görüleceği gibi kıl dönmesi ameliyatları içinde en geniş yara bırakılan ve kapanması 5 – 6 ayı bulan bir yöntemdir. Her ne kadar yapan cerrah taburcu ederken ” bir ayda kapanır, günlük pansumanlara gel” dese de 5 aydan önce kapandığı görülen vaka yoktur. Bu kadar uzun ve zahmetli uğraş sebebiyle bu hastalığın tedavisi konusunda tecrübeli klinik ve doktorların giderek daha az yapmaktadır.

açık bırakma yöntemiyle kıl dönmesi ameliyatı

kıl dönmesi açık bırakma yöntemi

kıl dönmesinin açık bırakma ameliyatı

Yöntemin avantajları

Her cerrah uygulayabilir
Her pilonidal sinüs hastasına uygulanabilir
Ameliyatı cerrah açısından kolaydır ve çabucak bitirilebilir

Açık bırakma tekniğinin olumsuzlukları
4-6 ay kadar yara bakımı ve pansuman gerekebilir
Abartılı ameliyat izi kalır
İş gücü kaybı uzundur
Narkoz gerektirir
Yatmak gerektiği için yataklı tedavi kurumunda yapılabilir.
Aylarca kokulu akıntı olur
Pansuman uzun sürdüğü için hastaya zaman kaybı ve ekonomik yük getirir.

Tüm bu olumsuzluklar göz önüne alındığında en son tercih edilecek yöntem olmalıdır. Her ne kadar cerrah açısından dikiş vs gerekmediği için kolay olsa da hastanın aylarca pansumanlarla sürünmemesi için zorunlu kalmadıkça yapmamak gerekir.

fig2-2k12-62-69

Yarı Açık Bırakma
Yukarda anlatılan yöntemle hemen hemen aynı olup bundaki fark ise tam açık bırakmak yerine cildi zemine dikerek daha az boşluk ve bu şekilde biraz daha az bir yara oluşmasını sağlayacak şekilde geliştirilmiş bir yöntemdir.

yari-acik-birakma-ameliyati

Premier Kapatma
En eski kıl dönmesi ameliyatı yöntemlerinden olup uygulanışı en kolay türlerdendir. Kıl dönemsi yumağının olduğu yer kesilip çıkarıldıktan sonra dikilen alan maalesef tekrarlama oranı nerdeyse %50 olup kısa bir süre sonra kişi tekrar Pilonidal sinüs problemi ile karşı karşıya kalabilmektedir. Tüm hekimlerin bildiği fakat yenilikçi hekimlerin terkettiği bir yöntemdir.

fig1-2k12-62-69fig3-2k12-62-69Ameliyat sonrası gerginliğin en fazla olduğu tekniktir ve bu gerginlik ağrının en önemli sebebidir. Pilonidal sinüs ameliyatları arasında ameliyat sonrası ağrının en fazla yaşandığı tekniktir.
Üstünlükleri sebebiyle yerini yavaş yavaş flap yöntemlerine bırakmıştır,yenilikleri izleyen kliniklerde oldukça az yapılmaktadır.

Kürtaj (kazıma ) Yöntemi

Kazıma yöntemi başarısı düşük ameliyatlardandır bu sebeple yaygın bir şekilde yapılmamaktadır. Kıl yumağının üst kısmındaki deri parçası genişçe alınır kıl yumağının olduğu boşluk kıllardan arındırılı çok küçük kaşık benzeri uç kısmı keskin aletle zemin kazınır. Kazınan bu bölge açık bırakılır. Açık bırakma tekniğine benzer bir uygulamadır. Açık bırakma yönteminde sinüs zemindeki temiz dokuya kadar kesilerek çıkarılırken küretaj yöntemide sinüsün arka duvarı olduğu yere bırakılır. Açık bırakmaya tek üstünlüğü sinüsün arka duvarı alınmadığı için daha az kanama olur.
Pilonidal sinüs ameliyatları içinde en geniş yara bırakılan ve kapanması 3-5 ayı bulan bir yöntemdir.
Yöntemin üstünlükleri
Ciddi bir avantajı yoktur.
Her pilonidal sinüs hastasına uygulanabilir
Ameliyatı cerrah açısından kolaydır ve çabucak bitirilebilir
Küretaj kıl dönmesi
Küretaj tekniğinin dezavantajları
3-5 ay kadar yara bakımı ve pansuman gerekir
Abartılı ameliyat izi kalır
İş gücü kaybı uzundur
Narkoz gerektirir
Yatmak gerektiği için yataklı tedavi kurumunda yapılabilir.
Aylarca kokulu akıntı olur
Pansuman uzun sürdüğü için hastaya zaman kaybı ve ekonomik yük getirir.
Tüm bu olumsuzluklar göz önüne alındığında en son tercih edilecek yöntem olmalıdır.
Benzer uygulamapilonidal sinüs apsesi hastalığının tedavisinde de kullanılmıştır ama çok sık tekrarladığı için terkedilmiştir.

 

Kıl Dönmesi Ameliyatı

Kıl Dönmesi Mikro Sinüsektomi Avantajları

En büyük avantajı hiç bir şekilde sizin özgürlüğünüzü alıkoyan bir yöntem değildir. Tedaviniz maksimum 30 dakika sürer bu süreçten sonra ister evinize, işinize okulunuza, tatilinize dönersiniz. Diğer yöntemlerde ise nereye önce bir kaç gün hastanede kalacaksınız.

Pansuman Gerekmez; 4cm alanda yapılan kesiden kıl yumağı çıkarılıp cerrahi dikiş ile kapatılır. Ameliyat kısmı hiç bir şekilde pansuman gerektirmez. Diğerlerinde ise 6 ay kadar günlük pansuman yaptırması gerekir.

İşgücü Kaybı Olmaz; Yukardada belirttiğim gibi micro sinusektomi ile yapılan pilonidal sinüs ameliyatı size işgücü kaybı yaşatmaz. Ameliyat sonrası işinize dönebilir, fakat dinlenmek isterseniz hekimlerimiz size rapor verecektir.

İz Kalmaz; Her ne kadar geri planda kalsa da özellikle kadınlarda kalçaların üzerinde kocaman bir Z harfi olması son derece rahatsız edebilmektedir., yine açık bırakam yönteminde büyük ve derin bir çukurluk kalabilir. Çağdaş yöntemlerde normalde gözle görünür iz kalmaz.

Ciddi ağrı olmaz; Klasik yöntemlerde geniş doku çıkarmanın getirdiği deri gerginliği ve dikişler 10-15 gün kadar rahatsız edici ağrı yapabilir, yeni yöntemlerde genellikle ağrı kesici almayı gerektirecek düzeyde ağrı olmaz.

Dren konmaz; Klasik cerrahi yapıldığında çok fazla doku ve buna paralel çok fazla damar kesildiği için deri dikildikten sonra derinin altında kan birikebilir, işte bu birikebilecek kanın birikmemesi için kanı emici vakumlu alet takılır. Çağdaş ameliyatlarda yaralama alanı çok küçük olduğu için drene ihtiyaç duyulmaz.

Ameliyat ücreti; Eski yöntemlerde hastane, yatak ücreti, narkoz ücreti, narkoz öncesi yapılan tahlillerin ücreti, konsultasyonların ücreti ekleneceği için yeni yöntemlerden çok daha pahalı olur.

İstanbul Kıl Dönmesi Tedavi Merkezi

Uzman hekim kadrosu ile hizmet veren Idea Klinik üç farklı şubesi ile Bakırköy şubede Op Dr Seher ŞİRİN ve Op. Dr. Atilla KAYA Kadıköy şubede Op. Dr. Alirıza Şahap BARLAS, Şişli şubede Op. Dr. Nizam KURTDERE yönetiminde gerçekleşmektedir. Pilonidal sinüs tedavisi için yalnızca mikro sinüsektomi ve diğer çağdaş yöntemleri uyguluyoruz.

İzmir Kıl Dönmesi Tedavisi

Özellikle çağdaş yöntemler konusunda yetkin genel cerrahi uzamnı Op Dr Demet Ağras’tır, mikro sinüsektomiyi araştırmadan karar vermemelisiniz.

Bursa Kıl Dönmesi Tedavisi

Bursa’da Op Dr Ergun Aygören tüm pilonidal sinüs ameliyatalrı konusunda özellikle mikro sinüsektomi konusunda tecrübeli cerrahlardandır.

Ankara Kıl Dönmesi Tedavisi

Ankara’da Pilonidal sinüsün tedavi yöntemleri konusunda Op Dr Adil Altınsoy yaptığı çağdaş amekiyatlarla öne çıkmaktadır.

190 Yorum Var

 1. Muğla’dan selamun aleyküm hocam ben kil dönmesi ameliyat ı olacağım doktorum 1991 yılında genel cerrahi dalından mezun olmuş sizce tahminen hangi yöntemi biliyordur?

 2. Merhaba hocam 6 sene dir kıl dönmesi var rahatsız olmuyorum akıntı falan yok tek giriş vardı gecen sene muayne oldum mikrosinusektomi yöntemini önerdiler olamadım korktum daha kötü olur tekrar cıkar diye şimdi 1cm altında ikinci bir giriş daha oldu başka doktora gittim lazer yöntemini önerdi aklıma yatmadı mikrosinusektomi yöntemiyle olurmu akıntı yok rahatsız olmuyorum artı fiyat nedir sigortam var

 3. Merhabalar, kıl dönmesi ameliyatı olduktan sonra iyileşme sürecinin 2 hafta olacağını söyledi doktorum. Ben bu 2 haftadan sonra normal şekilde spor yapmaya devam edebilir miyim? Yoksa spor yapmak için beklemem mi gerek? Sağolun.

  1. yöntem önemli,hangi yöntemle tedavi olacağınızı bilmediğim için yorum yapmak zor.erken dönemde spora başlamak istiyorsanız mikrosinusektomi yöntemini araştırın
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 4. Hocam,6 aydır kuyruk sokumumdan akinti geliyor,son zamanlarda kana döndü,oturduğumda hafiften bir ağrı yapıyor,küçük bir kitle var.Doktara gittiğimde kıl dönmesi dedi.İz kalmasını istemiyorum,tekrarlamasınıda.Önerdiğiniz yöntemin dezavantajları varmi.?TEŞEKKÜRLER…

 5. Hocam Merhaba
  Kıl Dönmesi Vardı Apse Olmuş İlaç kullandım Apse Geçti ameliyat günü verdiler yarın için bugün gittim hastaneye doktor tekrar muane etti delikler çok küçük kalmış eğer akıntı devam ederse gel ameliyat yapalım dedi yapmadılar yani şimdi ne yapmalıyım

  1. mikrosinusektomi yöntemini araştır ve o yöntemle yaptırın tedavinizi,eğer apse üzerinden 1-1,5 ay geçti ise doku toparlamıştır,tedaviniz yapılabilir.bekletmeniz hastalığın ilerlemesine ve tekrar apse oluşmasına neden olabilir
   Op.Dr.Atilla Kaya

 6. Merhabalar 3 kere kıl dönmesi ameliyatı oldum ve hala apse yapıyor. Sizin bahsettiğiniz yöntemde kıl yumağını alıyorsunuz. Bende ise apse var. Sizin yönteminiz benim içinde geçerli olur mu ?

  1. kliniklerimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

 7. Hocam duş aldıktan sonra yarayı pansuman yaptıktan sonra jkyarayı kapatmamız gerekiyormu mikro sinüsektomi ameliyatı oldum bu arada

 8. Hocam kıl dönmesi apse yapmış antibiyotik kullandım apse geçti ameliyat için gün verildi hiç ağrım yok olmasam sorun olur mu ?

  1. kıl dönmesinin tek tedavisi kıl keseciğinin çıkarılması ile olur.zaman içinde hastalığınız ilerler,daha sık apse olur,delik sayısı artar ve hastalığın tedavisi güçlerşir.mikrosinusektomi yöntemini araştırıp tedavi olmanızı öneririm
   Op.Dr.Atilla Kaya

 9. Ameliyat sonrası neler yapılmalı bölümünüzü okudum galiba biraz açılma var yaramda temizlenmesi gerekiyor ama sınav haftası öğrenciyim 1 hafta geç doktora gitsem sorun olur mu o bölgeyi temiz tutmaya çalışacam

 10. Hocam ameliyat olalı nerdeyse 1.5 ay oldu flap yöntemiyle oldum bugünlerde yeşil bi jelimsi şeylr oluyor sürekli temizliyorum ertesi gün tekrar oluşuyor ve arada kanıyor nedir acaba bu

 11. Merhaba
  Bugün kıl dönmesi teşhisi konuldu banada. İçindeki birilen sıcivı temizlendi ve antibiyotik verildi. Sonrasında açık ameliyat denildi.
  Bahsedilen yöntem tüm durumlar için kullanılıyormı yoksa bazı durumlarda açık olmakmı gerekir ameliyatı?
  Teşekkürler

  1. apse tedavisinden sonra doku tam olarak iyileşmeli,iyileşme sağlandıktan sonra istediğiniz yöntemle tedavi olabilirsiniz.ama mikrosinusektomi yöntemini araştırmalısınız
   Op.Dr.Ergun Aygören

 12. Hocam İyi Günler Diliyorum bende kıl dönmesi vardı ve apse oluşmuş İlaç Tedavisi Oldum Akıntı Ve Ağrı Geçti Kıl Dönmesi Geçmiş Midir ? Ameliyat Şartmı Yani ?
  Cevaplarsanız Sevinirim

  1. hayır geçmemişdir.siz kıl dönmesi apsesi tedavisi olmuşsunuz,kıl dönmenizi tedavi ettirmediğiniz sürece tekrar apse yapabilir,her apse hastalığın daha hızlı ilerlemesine neden olur.doku toparlayınca kıl dönmesi tedavinizi yaptırmalısınız.biz kliniklerimizde mikrosinusektomi yöntemi ile kıl dönmesini tedavi ediyoruz,normal yaşamınıza ara vermeniz gerekmiyor.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 13. Hocam Merhabalar ;
  Doktor apse nedeniyle antibiyotik ve ağrı kesici verdi. Ağrım Çok fazla Bu apse Olduğu sürece kıl dönmesi ameliyatı gerçekleşmiyor mu ?

  1. önce apse tedavisi yapılmalı ki ameliyat sonrası iyileşme gecikmesin,yara yeri açılmasın,iyileşmedeki gecikme nüksün artmasında neden olur.size en yakın kliniğimize gelirseniz öncelikle apse tedavisi doku toparlayıncada kıl dönmesi tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 14. Hocam ben bundan bir sene önce arka taradımda bir ağrı için doktora gittim doktor kıl dönnesi dedi ama ileri seviyede deil dedi istwrsen şimdi istersen soneada olabilirsin dedi o zaman olmamıştım ama şimdi arka tarafımda şişme var üstüne oturdukça ağrıyor ve bazen arada sırasa ordan kan gesliyoe çok kaşınıyor ve şuanda üstüne oturanıyorum doğeu düzgün oraya en ufak bir temasda ora ağrıyor

  1. kıl dönmesi apsesi oluşmuş ,muayene ile değerlendirmek gerekir.eğer uygunsa mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 15. Yaklaşık 4 yıldır böyle bir sıkıntı çekiyorum ama sürekli olmuyor senede bir kaç defa tekrarlıyor iki kez doktora gittim kıl dönmesi olmadığını stresten olduğunu söyleyerek geri gönderdiler hakim zaman da kıl dönmesi olduğunu söylediler ama şuan ameliyat olamam biraz daha ertelemem gerekiyor sizce bu sorunu bir kaç ay daha ertelesem büyük bir sorun olur mu?

 16. hocam doktora gittim ilaç tedavisi antibiyotik falan verdi 15 gün boyunca kullandım şimdi hastaneye gittiğimde hemen mi ameliyata sokuyorlar yoksa bekletiyorlar mı

  1. klasik yöntemle tedavilerde hemen ameliyat yapılabiliyor ama doku toparlamadığı için ameliyat sonrası sıklıkla enfeksiyon gelişiyor.bu nedenle 1-1,5 ay dokunun toparlamasını bekleyin,bu arada mikrosinusektomi yöntemini araştırın

 17. Hocam kolay gelsin benimde kuyruk sokumunda nohut tanesi kadar Şişik vardı bi devlet hastanesinde muane oldum ine ile 3/4 defa deldiler ve 4 adet hap verdiler acaba sıkıntım neden kaynaklanıyordur bu arada hoca tekrarlar ise ameliyat ve yatış vereceğine söyledi acaba amlyt yöntemi nedir ki yatış istiyor Teşekkürler hocam

  1. kıl dönmesi apsesi gibi görünüyor.kliniiklerimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz,gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip önce apse varsa apse tedavisi eğer yoksa kıl dönmenizi mikrosinusektomi yöntemi ile normal yaşamınıza ara vermeden tedavi edebiliriz
   Op.Dr.Seher Şirin

 18. merhaba ben 12 yıl önce açık bırakma yöntemiyle ameliyat olmuştum. bu kadar sene bi sıkıntı olmadı ancak bu aralar kızarıklık ağrı ve hafif renkli sıvı ve hafif kan gelmeye başladı ancak her zaman değil bazen oluyor ne yapmam gerekiyor teşekkür ederim.

  1. hastalığınız nüks etmiş görünüyor.sıvı ve kan geliyorsa apse oluşup patlamış olabilir.kliniklerimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz ,gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirebiliriz
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 19. MERHABA HOCAM 3 AY ÖNCE AMELİYAT OLDUM KIL DÖNMESİ 5 DİKİŞ VARDI DİKİŞ İZLERİ HALA KIZARIK DURUYOR VE ARADA AĞRI HİSSEDİYORUM NEDEN OLABİLİR

  1. ağrı doku iyileşmesinin tamamlanamadığını yada başka bir sorun olduğunu gösterir
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 20. merhaba 6 ay önce flap ameliyati oldum yara hala kapanmadı ama bugün orda ağrı olduğunu hissettim tekrarlanmismidir

  1. 6 ayda iyileşmeyen kıl dönmesi büyük olasılıkla nüks etmiştir.gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sizi Aramamızı İster misiniz?