online randevu online randevu tedavi fiyatları

İlerlemiş Kıl Dönmesinin Tedavisi

Bütün hastalıkların tedavisinde erken teşhis ve erken tedavi en doğru yaklaşımdır. Çünkü hastalıkların çoğunun tedavisi geciktirilirse ilerler ve zaha zor ve büyük bir ameliyat gerekebilir.Tüm bunlar kıl dönmesi için de geçerlidir. Her ne kadar halk arasında konuşulan;kıl büyür omur iliği sarar, bağırsaklara dolaşır gibi bilimsel gerçeklere aykırı inanışlar olsa da tedavi edilmeyen kıl dönmesi bulunduğu alanda daha sıkıntılı durumlara yol açabilir.

ilerlemis-kil-donmesi

Ekli fotoğrafta gördüğünüz vaka 20 yıl önce teşhis konmuş ancak kişi korktuğu için tedavisini ertelemiş buna bağlı olarak kıl dönmesi sağ kalçaya doğru ilerlemiş ve çok sayıda delik oluşmasına sebep olmuş.

Bu kadar ilerlememiş bir kıl dönmesi mikro sinüsektomiyle 10 dakikada tedavi edilebilir ve hasta 1 saat sonra işine dönebilirken bu şekilde ilerlemiş vakalarda çok daha büyük bir alan kesileceği için kişinin istirahat süresi yani iş gücü kaybı aylarca sürebilmektedir.

Kıl dönmeniz varsa bekletmeksizin erken dönemde tedavi olmalısınız unutmayın beklemenin hiçbir faydası yok ama çok zararı olabilir.

Tedavi Geç Kalma

9 Yorum Var

 1. Merhaba hocam
  Hocam kıl dönmesi icin hastaneye gittimde doktor 4 / 5 tane var dedi. Amaliyat daha zor gecermi?
  Op Dr Adil Altınsoy(proctoloji)
  .505 119 36 90 whatsapp hattına resim atarsanız.Microsinüsektomi yöntemi ile ayaktan iş gücü kaybı olmadan ağrısız tedavi edebiliriz

 2. Hocam benim kuyruk sokumumum oralarda şişlik var ama bi iniyor bi sönüyor ve kuyruk sokumu bolgesinde hic delim goremiyorum sizce kıl dönmesi baska belirtileri nelerdir ve otururken hiç açı falan olmuyor.

  1. kuyruk sokumunda sıklıkla kıl dönmesi görülür.kliniklerimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz ,gelirseniz durumunuzu değerlendirip uygunsa mikrosinusktomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 3. Hocam ıyi günler bende kıl dönmesi var 6 tane telik var kristal fenol uygulandı sizce başarısı olurmu . Şimdiden
  Tesekrler

  1. kıl dönmesi tedavisinin başarılı olabilmesi için kıl keseciklerinin cerrahi olarak çıkarılması gerekir
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 4. İyi geceler hocam daha önce kıl dönmesi ameliyatı oldum bayağı sancılı geçti özellikle dikiş alırken bundan dolayı 3 yıldır tekrardan ameliyat olmaktan korkuyorum bu yöntemdede aynı ağrılar var mı
  Op Dr Demet Ağras
  hayır bu yöntemde zaten kesi çok küçük

 5. Merhaba ben 6sene once kil donmesi ameliyati oldum yara kapatldi ve dikisliydi ama agrim hic gecmedi surekli kendini hatrlatti 2sene once tekrrladigini dsundum tekrar ameliyat olmaktan korktugum icin doktora gimedim 2015 agustostan sonra agrim dayanilmaz hale geldi surekli kaniyor akinti oluyor ve nerdeyse hic hareket etmedigimde bile daayanlmaz agrilirim oluyor okul sebebiyle ameliyat isini geciktrmek zornda kaldm bir kac ay antibiyotik kullandim nisan ayinda doktoruma lazer ile tedavi olmak istedgmi soyledigimde hastalik ilerlemis yapamayiz acik yapmaliyiz dedi ve ben acik olmak istemiyorum sizce bu durumda mikrosinusektomi yontemi uygulanabilirmi?
  Op Dr Ergun Aygören
  uygulanabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 6. merhaba hocam benim kıl dönmesi vakam su sekil 2 adet delik var biri cok cok ufak digeri ise altta ve yaklasık 5-6 cm büyüklügünde bu vakaya bascom teknigi uygulanır mı ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirip mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz

  1. Hocam ben 22 yaşındayım 2013’den beri yumurtalardan 7-10 cm arkada sağ bacağa yakın noktada önce iltihaplanma oldu sonra şişti ve patladı ama hiç kapanmadı hala tedavi olmadım önceleri daha sık olurken şimdiler de ise 1 ayda filan tekrar şişip akıntı ve kanama yapıyor
   Op.Dr.Nizam KURTDERE
   Şikayetin anal fistül gibi görünüyor,muayene ile kesin tanı konabilir,tedavisi ameliyat.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sizi Aramamızı İster misiniz?