online randevu online randevu tedavi fiyatları

İlerlemiş Kıl Dönmesinin Tedavisi

İnsan sağlığı ve kolay tedavi için tüm hastalıklarda erken teşhis mutlak önem taşıyan bir faktördür. Erken teşhis demek, erken tedavi anlamına gelir ve geç kalınmamış müdahale de hastalığın ilerlemesinin önüne geçildiği gibi tedavide her zaman kolay olmaktadır. Bazı sağlık problemlerinde ise geç kalınmadığı taktirde tedavi herhangi bir operasyona falan gerek duyulmadan ilaçla dahi yapılabilir.

Kıl dönmesi probleminde erken teşhis, hastanın şikayetlerinin daha kısa sürmesi anlamına gelir ve tedavi edildiğinde kişi kısa sürede çok fazla çekmeden bu çileden kurtulur. Ancak utanç ya da önemsememe gibi faktörler işin içine girdiğinde ne yazık ki kişi bu problemle yaşamaya çalışır ve kıl dönmesinin ileri seviyeye ulaşmasına sebebiyet verir.

Halk arasında sıkça konuşulan kıl büyür omuriliği sarar, bağırsaklara dolaşır gibi konular tamamen bilimsel gerçeklere aykırıdır. Ancak kıl dönmesi mevcut olduğu bölgede ciddi sıkıntılara yol açarak, kişiyi ciddi derecede olumsuz etkileyebilir.

ilerlemis-kil-donmesi

Fotoğrafta göreceğiniz vakıa 20 yıl önce teşhis edilmiş ancak kişi korkularından dolayı tedavisini ertelemiştir. bu doğrultuda kıl dönmesi sağ kalçaya doğru ilerleme göstererek deliklerin çoğalmasına neden olmuştur.

Oysaki ilerlememiş ve teşhis edildiği zamanlar erken tedavi olunsaydı bu vakıa mikro sinüsektomi yöntemiyle en fazla 10 dakikada tedavi edilebilir ve hasta 1 saat sonra işine, gücüne, okuluna ya da sosyal yaşantısına rahatlıkla dönebilirdi. Ancak vakıa çok fazla ilerlediği için ne yazık ki büyük bir alan kesilerek, hastanın istirahat etmesi gerekecek ve böylece belki de aylarca iş gücü kaybı yaşayacaktır.

Kıl dönmesi şikayetiniz mevcutsa korkmadan, çekinmeden muayene olup, tedavi olmanız gerekmektedir. Unutmayın ki kıl dönmesi zaman içinde kendi kendine kaybolarak geçecek bir rahatsızlık değildir ve tedavi olmadığınız her gün sizin sıkıntı çekmenize sebep olacak ve zamanla ilerleyerek sıkıntıların hep artış göstermesine sebebiyet verecektir.

Mikrosinüsektomi Tedavisi

İlerlememiş ve zamanında muayene edilerek teşhis edilmiş olan kıl dönmesi tedavisi için bizler IDEA Klinik olarak mikro sinüsektomi yöntemini tercih etmekteyiz. Hastanın hem kolay tedavi olması hem de tedaviden sonra herhangi bir iş gücü kaybı yaşamadan, ara vermeden hayatına normal şekilde devam etmesi için en avantajlı yöntem mikro sinüsektomidir.

1cm kadar bir alan kesilerek oluşan kapsül bu kesi alanından çıkarılır ve kesi kendiliğinden emilen dikiş ile kapatılır.

Altta ki video mikro sinüsektomi yöntemini geliştiren genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Atilla KAYA’nın anlatımı ve uygulamasıyla bu yöntemi detaylı şekilde görebilirsiniz.