online randevu online randevu tedavi fiyatları

İlerlemiş Kıl Dönmesinin Tedavisi

İnsan sağlığı ve kolay tedavi için tüm hastalıklarda erken teşhis mutlak önem taşıyan bir faktördür. Erken teşhis demek, erken tedavi anlamına gelir ve geç kalınmamış müdahale de hastalığın ilerlemesinin önüne geçildiği gibi tedavide her zaman kolay olmaktadır. Bazı sağlık problemlerinde ise geç kalınmadığı taktirde tedavi herhangi bir operasyona falan gerek duyulmadan ilaçla dahi yapılabilir.

Kıl dönmesi probleminde erken teşhis, hastanın şikayetlerinin daha kısa sürmesi anlamına gelir ve tedavi edildiğinde kişi kısa sürede çok fazla çekmeden bu çileden kurtulur. Ancak utanç ya da önemsememe gibi faktörler işin içine girdiğinde ne yazık ki kişi bu problemle yaşamaya çalışır ve kıl dönmesinin ileri seviyeye ulaşmasına sebebiyet verir.

Halk arasında sıkça konuşulan kıl büyür omuriliği sarar, bağırsaklara dolaşır gibi konular tamamen bilimsel gerçeklere aykırıdır. Ancak kıl dönmesi mevcut olduğu bölgede ciddi sıkıntılara yol açarak, kişiyi ciddi derecede olumsuz etkileyebilir.

ilerlemis-kil-donmesi

Fotoğrafta göreceğiniz vakıa 20 yıl önce teşhis edilmiş ancak kişi korkularından dolayı tedavisini ertelemiştir. bu doğrultuda kıl dönmesi sağ kalçaya doğru ilerleme göstererek deliklerin çoğalmasına neden olmuştur.

Oysaki ilerlememiş ve teşhis edildiği zamanlar erken tedavi olunsaydı bu vakıa mikro sinüsektomi yöntemiyle en fazla 10 dakikada tedavi edilebilir ve hasta 1 saat sonra işine, gücüne, okuluna ya da sosyal yaşantısına rahatlıkla dönebilirdi. Ancak vakıa çok fazla ilerlediği için ne yazık ki büyük bir alan kesilerek, hastanın istirahat etmesi gerekecek ve böylece belki de aylarca iş gücü kaybı yaşayacaktır.

Kıl dönmesi şikayetiniz mevcutsa korkmadan, çekinmeden muayene olup, tedavi olmanız gerekmektedir. Unutmayın ki kıl dönmesi zaman içinde kendi kendine kaybolarak geçecek bir rahatsızlık değildir ve tedavi olmadığınız her gün sizin sıkıntı çekmenize sebep olacak ve zamanla ilerleyerek sıkıntıların hep artış göstermesine sebebiyet verecektir.

Mikrosinüsektomi Tedavisi

İlerlememiş ve zamanında muayene edilerek teşhis edilmiş olan kıl dönmesi tedavisi için bizler IDEA Klinik olarak mikro sinüsektomi yöntemini tercih etmekteyiz. Hastanın hem kolay tedavi olması hem de tedaviden sonra herhangi bir iş gücü kaybı yaşamadan, ara vermeden hayatına normal şekilde devam etmesi için en avantajlı yöntem mikro sinüsektomidir.

1cm kadar bir alan kesilerek oluşan kapsül bu kesi alanından çıkarılır ve kesi kendiliğinden emilen dikiş ile kapatılır.

Altta ki video mikro sinüsektomi yöntemini geliştiren genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Atilla KAYA’nın anlatımı ve uygulamasıyla bu yöntemi detaylı şekilde görebilirsiniz.

9 Yorum Var

 1. Merhaba hocam
  Hocam kıl dönmesi icin hastaneye gittimde doktor 4 / 5 tane var dedi. Amaliyat daha zor gecermi?
  Op Dr Adil Altınsoy(proctoloji)
  .505 119 36 90 whatsapp hattına resim atarsanız.Microsinüsektomi yöntemi ile ayaktan iş gücü kaybı olmadan ağrısız tedavi edebiliriz

 2. Hocam benim kuyruk sokumumum oralarda şişlik var ama bi iniyor bi sönüyor ve kuyruk sokumu bolgesinde hic delim goremiyorum sizce kıl dönmesi baska belirtileri nelerdir ve otururken hiç açı falan olmuyor.

  1. kuyruk sokumunda sıklıkla kıl dönmesi görülür.kliniklerimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz ,gelirseniz durumunuzu değerlendirip uygunsa mikrosinusktomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 3. Hocam ıyi günler bende kıl dönmesi var 6 tane telik var kristal fenol uygulandı sizce başarısı olurmu . Şimdiden
  Tesekrler

  1. kıl dönmesi tedavisinin başarılı olabilmesi için kıl keseciklerinin cerrahi olarak çıkarılması gerekir
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 4. İyi geceler hocam daha önce kıl dönmesi ameliyatı oldum bayağı sancılı geçti özellikle dikiş alırken bundan dolayı 3 yıldır tekrardan ameliyat olmaktan korkuyorum bu yöntemdede aynı ağrılar var mı
  Op Dr Demet Ağras
  hayır bu yöntemde zaten kesi çok küçük

 5. Merhaba ben 6sene once kil donmesi ameliyati oldum yara kapatldi ve dikisliydi ama agrim hic gecmedi surekli kendini hatrlatti 2sene once tekrrladigini dsundum tekrar ameliyat olmaktan korktugum icin doktora gimedim 2015 agustostan sonra agrim dayanilmaz hale geldi surekli kaniyor akinti oluyor ve nerdeyse hic hareket etmedigimde bile daayanlmaz agrilirim oluyor okul sebebiyle ameliyat isini geciktrmek zornda kaldm bir kac ay antibiyotik kullandim nisan ayinda doktoruma lazer ile tedavi olmak istedgmi soyledigimde hastalik ilerlemis yapamayiz acik yapmaliyiz dedi ve ben acik olmak istemiyorum sizce bu durumda mikrosinusektomi yontemi uygulanabilirmi?
  Op Dr Ergun Aygören
  uygulanabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 6. merhaba hocam benim kıl dönmesi vakam su sekil 2 adet delik var biri cok cok ufak digeri ise altta ve yaklasık 5-6 cm büyüklügünde bu vakaya bascom teknigi uygulanır mı ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirip mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz

  1. Hocam ben 22 yaşındayım 2013’den beri yumurtalardan 7-10 cm arkada sağ bacağa yakın noktada önce iltihaplanma oldu sonra şişti ve patladı ama hiç kapanmadı hala tedavi olmadım önceleri daha sık olurken şimdiler de ise 1 ayda filan tekrar şişip akıntı ve kanama yapıyor
   Op.Dr.Nizam KURTDERE
   Şikayetin anal fistül gibi görünüyor,muayene ile kesin tanı konabilir,tedavisi ameliyat.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yeni