online randevu online randevu tedavi fiyatları

Pilonol L125

02.03.2012 tarihinde kıl dönmesi olan bir öğrenci geldi. 5 ay önce ailesinden gizli bir şekilde 3 haftalık harçlığını biriktirip pilonol almış ve kullanmış ne yazık ki bütün kullanıcılar gibi hiç işe yaramadığını görmüş ve aldatıldığı için kendisine kızıyordu.

Bir öğrencinin 3 haftalık harçlığına göz dikildiğine üzüldüğüm için tehditlere rağmen pilonol adlı ürün hakkında yeniden yazmaya karar verdim

Bu yazının yazılmasında tek amaç tüketicinin bilinçlendirilmesidir yoksa yapanında satanında kim olduğuyla ilgilenmedim ve bilmiyorum.

-Resmi sitesinde sıkça tedavi kelimesi kullanılsa da pilonol L125 kozmetik bir üründür ve hiçbir hastalığın tedavisinde kullanımaz.

-Sitede Sağlık Bakanlığı onaylı densede asla böyle bir onayı yoktur Sağlık Bakanlığına “kozmetik” üretimi için bildirimde bulunulmuştur.

-Siteye resmi konulan Sağlık bakanlığı bildirim formunda “TEDAVİ AMACIYLA KULLANILAMAZ” yazmaktadır.

-Sitede yazan ultrason bulguları tamamen aldatmacadır,kıl dönmesi dönem dönem çok değişmektedir ve ultrason un takipte kullanımı yoktur.

-Cilt kremleri gibi cildin üstüne uygulanmaktadır.Cilt üzerine uygulanan bir kremin 1-2 cm alttaki kıl yumağına herhangi bir etkisi olamaz

-Krem vücut dışında kıla boca edildiğinde bile en ufak bir değişiklik sağlamamaktadır.

-Sitede insanları etkilemek amaçlı “etki mekanizması” diye yazılanların bilimsellikle hiçbir ilişkisi yoktur.Tıp eğitimi alan herkes komik bulacaktır.

-“Türk ilaç firmasınca geliştirilen” denmektedir pilonol üreticisi ilaç üreticisi değil “KOZMETİK” üreticisidir,adıda KOZ –LAB dır.

Unutmayın kıl dönmesi bazen alevlenen ama genellikle hiçbir şikayet kalmayan dönemleri olan hastalıktır.Bu rahatlama dönemleri uyanıkların iştahını kabartabilir ama siz bunu  hastalığın iyileştiği şeklinde youmlamayın, şikayetiniz gerilese de gideceğiniz her cerrah hastalığınızın durduğunu söyler. Bu iyilik halini ağrıyan çürük dişin ağrısının ağrı kesiciyle düzelmesine benzetebilirsiniz. Ağrınız geçse de dişiniz hala çürüktür.

Kıl dönmesi cilt altında yabancı cisim olan hastalıktır ve o yabancı cisim dokudan uzaklaştırılmadıkça şikayetiniz olmasa bile hastalığınız devam eder ve ilerleyebilir. Diğer taraftan kılın dügirdiği delikler orada olduğu sürece enseden dökülen saçlar girmeye devam edecektir, delik oradan alınmadıkça hastalık tedavi edilmiş sayılmaz.

Kozmetik amaçlı üretilmiş bu tür ürünlerle hastalığınızın tedavisini geciktirerek ilerlemesine sebep olmayın,paranızı boşa harcamayın.

çeşitli tekniklerle de olsa kıl dönmesinin tek tedavi yöntemi ameliyattır.

Yazıyı 10 Mart 2012 yılında yazmışım, bu gün merak ettim ne oldu bu ne idüğü belirsiz ürün bakayım dedim. Ne yazıkki hala satışı devam ediyor ama önemli değişiklik olmuş.4 yıl önce satılan fiyatın yarısına satılıyor. Buna üzülsemmi sevinsemmi anlamadım doğrusu. Seviniyorum çünkü insanların daha az parası çar çur ediliyor, üzülüyorum çünkü memleketimin saf gençleri hala aldatılıyor 🙁

Pilonol l25 Kullananlar;

Deri altındaki sinüslerinden ve kılların girdiği deliklerden kurtulamazlar, iki temel sorun olan bu sorunlar kaldığı için gerçek anlamda tedavi olmamış sadece hastalıklarının tedavisini geciktirmiş olurlar. Peki bu gecikme ne işe yarar? halk arasında konuşulduğu gibi kıllar uzayıp omur iliği veya bağırsakları sarmaz ama yeni delikler veya yeni çıkış delikleri açılır, hastalıklı alan genişler ve daha sıkıntılı bir ameliyat olmak zorunda kalırlar.

3 Yorum Var

 1. Keşke şu anda sayfanızda gururla yayınladığınız Boscon modelinin yaratıcısı John BASCON ın ta Amerikadan gelip Pilonol hakkında bilgi aldığını ürün götürdüğünü çok ta etkilenip bizleri oraya çağırdığını bilse ve algılayabilseydiniz o zaman belki kırıntı kadar milliyetçilik duygunuz varsa gurur duyardınız!Ama para daha önemli değil mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Haklısınız Amerikada bütün doktorlar işi güc bırakmış Kocaelinde bir kozmetik firmasının ürettiği ne idüğü belirsiz ürünün peşine düşmüşler.
  Bir zamanlar sizin gibi kansere çare bulan Dr.Ziya Özer de Amerikadan ısrarlı davetler almıştı ve ne yazıkki o da şarlatanlıktan öteye gidemedi,yıllarca kanser hastalarının umutlarını kullanarak paralarını çaldı.
  Eğer milliyetçilik sizin anlayışınızla milletin parasını tokatlamaksa bende kırıntısı yok.
  Sanırım tek haklı olduğunuz konu para konusu, 4-5 TL ye ürettiğiniz bir ürünü zavallı hastalara 200-300 TL ye iteliyorsunuz.

 2. Pilonol artık üretilmiyor, gözünüz aydın esas uyanık siz değilmisiniz internet üzerinden sağlık pazarlaması yapıyorsunuz basit bir operasyon için 1500-2000 tl alıyorsunuz.Bakanlıktan ara ürün almak için hiç başvuruda bulundunuz mu?Ara ürün nedir biliyormusunuz?Kozmetikten farkı nedir biliyormusunuz ?vs.binlerce soru sorabilirim hiç birini bilmediğinize adım gibi eminim siz titrinizle bu tip işlemleri hiç uygulamadan istediğinizi yapıyorsunuz..Sizin gibiler varken bu ülkede ar-ge yapılırmı?nasıl olsa oturduğunuz yerden eleştirme hakkınız var insanları uyanık diye!!!!
  Op.Dr.Atilla KAYA
  iyi de siz bir süre milleti kazıkladınız artık kazıklayamadığınız için üretim durdu,ben ve bütün cerrahlar hala ameliyat yapmaya devam ediyor demekki yanlış olan sizin yaptığınızmış. sanırım bu durumu değerlendiremeyecek kadar para sizi kör etmiş. 🙂

 3. paramızı sizin yaptığınız ameliyata mı harcayalım ? sorun o bence.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bencede ameliyata harcamayın yoksa uyanıklar nasıl geçinecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.