Op Dr Atilla Kaya

Op.Dr.Atilla KAYA Ceyhan da doğdu. 2 yaşındayken babasının işi gereği memleketi olan Malatya ya taşınması üzerine Malatya ya geldi. İlk okulu Ali Rıza Aydost ilkokulunda , orta okul Atatürk Orta Okulunda ve liseyi Turan Emeksiz Lisesinde okudu. 1980 yılında kazandığı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 1986 yılında bitirdi. Mardin Nusaybin in Akarsu Nahiyesinde mecburi hizmetine başladı bir süre sonra tayin yaptırdığı Ankara nın Gölbaşı ilçesinde belediye tabibi olarak mecburi hizmetine devam etti.
1988 Yılında Samatya SSK Hastanesinde başladığı genel cerrahi ihtisasını 1993 yılında tamamladı. Uzmanlık tezini makat hastalıklarından anal fissür hastalığı üzerine verdi.
1993 yılında mecburi hizmetinin geri kalanını tamamlamak üzere Ankara Elmadağ Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak göreve başladı.
1995 senesinde Tatvan Asker Hastanesinde vatani görevini yaptı. Çatışmanın yoğun olduğu bu dönemde savaş cerrahisi yaptı. 1995 yılında kendi isteğiyle Osmaniye (o yıllarda Adana’nın ilçesiydi) Devlet Hastanesine tayin yaptırdı. Cerrahide yenilikler konusunda son derece bakir olan bu şehri çağdaş ameliyatlar, çağdaş tedaviler ve yeni tıbbi teknolojilerle tanıştırdı.
Osmaniye de çalıştığı yıllarda Adana da, Hatay ın ilçesi İskenderun da, Kahramanmaraş ta tedavi merkezleri açtı. 2006 yılında buraların dar gelmesi sebebiyle İstanbul a taşındı. İlk yıllarda İstanbul’u FUE saç ekimiyle tanıştırdı, Türkiye nin ilk kaş ekimi, sakal ve favori ekimi, bıyık ekimi işlemlerini gerçekleştirdi. Bu dönemde saç ve saç sorunları üzerine ilk Türkçe kitabı yazdı ve “ saç ekimi ve saça dair her şey” adıyla yayınladı. Çok sayıda internet sitesinde sağlıkla ilgili makaleleri yayınlanmıştır. Kıl dönmesi tedavisi için geliştirilen va çok erken dönem hastalarda uygulanan Bascom yöntemiyle pit picking yöntemlerini harmanlayıp bunların modifiye edilmiş hali olan mikro sinüsektomi yöntemi ile kıl dönmesi tedavisini tanımladı. Halen modifye bascom ve mikro sinüsektomi adıyla bir çok hastanede uygulanmaktadır.

Op.Dr.Atilla Kaya randevu http://www.ideaklinik.com/online-randevu
atilla kaya

7 Yorum Var

 1. hocam kmarasta subenız var mı mikrosinektomi yonetemı ıle kıl donmesı ameliyatı nerede olabılırım.

 2. Sosyal guvence olarak yesil kart var hocam o durumda,fiyat ne oluyor?. Ve 3 yil once acik birakma yontemiyle ameliyat olmustum ve orasi hala kapanmadi. İltihap akintisi tekrar baslayinca doktora gittim ve tekrarladiklarini soylediler. Bu yontem ile ameliyat olabilirmiyim?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Yeşil kartlılar maalesef sgk lı olarak kabul edilmiyor. Mikrosinüsektomi ameliyatı kliniğimizde 1600 tl.dir.

 3. Merhaba 2 hafta once kds ameliyati oldum. Dun dikislerim alindi ve dikis yerlerimde sislik var. Neden acaba yardimci olur musunuz
  Op. Dr. Demet Ağras
  kontrole gitmelisin.içerde sıvı birikmiş,boşaltılması gerekir

 4. hocam iyi günler ben 10 gün önce ameliyat oldum plastik cerrah tarafından ameliyat edildim ve dikişlerim içerden yara yerinde herhangi bi duymuyorum spor ne zaman yapabilirim iyi günler

  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Klinik Genel Cerrahi Uzmanı
  Bu süre yaranızın,alınan dokunun,o bölgede oluşan doku gerginliğinin büyüklüğü ile ilgili. Bu nedenle doktorunuza danışmanızda fayda var.
  Geçmiş olsun

 5. Hocam ben 2 yıl önce amaliyat oldu yara aynı hala kapanmadı ne yapmalıyım
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Klinik Genel Cerrahi Uzmanı
  Ameliyattan 6 ay sonra kapanmayan ya da yeniden olan durumlarda tekrarladığından bahsedebiliriz.Sizde de nüks mevcut.Tekrar ameliyat olmalısınız ve ameliyat sonrası hijyene çok dikkat etmelisiniz.Daha fazla doku kaybı olmaması için mikrosinüsektomi nükslerde de en ideal yöntem. Ameliyat sonrasında da yapmanız gereken hijyeni anlatıyoruz.Örneğin mümkünse her gün duş almalısınız,o bölgeyi kıllardan arındırmalısınız,günde 4-5 kez kuyruk sokumunu kağıt havluyla kurulayıp sırtınızdan ve saçınızdan düşen kılları oradan uzaklaştırmalısınız.
  Geçmiş olsun

 6. Hoçam merhaba kıl dönmesi amaliyat oldum 12 oldu ve hoçam yara aynı şekil duruyo Ağrı’mda. Var dikişler duruyo saglık da çalşan personel. Pansuman yaparken beyaz şeyler var Dedi ne yapmalıyım teşekkürler hocam
  Op.Dr.Alirıza Şahap BARLAS
  ameliyatı yapan hekimine kontrole gitmelisin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sizi Aramamızı İster misiniz?