online randevu tedavi ücretleri

Modifiye Limberg Flep

modifiye-limberg-flep

Modifiye etmek demek küçük değişiklik yapmak anlamına gelir yani ameliyatın aslına sadık kalınır ama bazı uygulamalar değiştirilir.Linberg flep ameliyatı ilk defa yapan kişinin adıyla anılan bir ameliyat tekniğidir.Flap ameliyatlarının da ilk tarif edilenidir.Daha sonra çok değişik cilt kaydırma ameliyatları tarif edilmiştir. Pilonidal sinüsün olduğu alanı alıp yan taraftan cilt kaydırma ameliyatıdır. Ameliyatın mantığı çıkarılan dokudan sonra cilt dikildiğinde gerginlik olmasını engellemek ve ortaya yan taraftan daha dayanıklı cilt getirmektir.

Orta alandan sinüsün olduğu yer baklava dilimi veya benzer şekilde çıkarılır yan taraftan aynı ölçülerde cilt bir kenarı sağlam bırakılıp 3 kenarı kesilerek boş alana dikilir.

Genel olarak değerlendirildiğinde gerçekte 1-2 cm lik alanda olan kıl dönmesini almak için 20 cm lik cilt kesilir.Çok tarvmatik bir ameliyattır ve abartılı iz bırakır,özellikle bayanlarda iz ciddi sosyal soruna neden olabilir.

Modifiye ameliyatlar her branş ameliyatlarında yapılmaktadır genellikle bir önce tarif edilip yapılan ameliyatın eksikliğini tamamlar.

Modifiye limberg ameliyatının limberge üstünlüğü şudur;limberg flepte alt uçta gamze oluşması ve buna bağlı olarak hastalığın tekrarladığı görülür işte modifikasyon alt kısımda oluşan bu çukurluğu azaltmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kıl Dönmesi © 2017