online randevu tedavi ücretleri

Mikro Sinüsektomi Nasıl Yapılır?

Pilonidal sinüs ameliyatları iki sınıfa ayrılır; klasik ameliyat yöntemleri ve çağdaş ameliyat teknikleri. Çağdaş ameliyatlar arasında en yaygın uygulanandır. Bugüne kadar geliştirilmiş olan en başarılı kıl dönmesi tedavi yöntemi olan Mikro Sinüsektomi kıl dönmesi sorunu olanları oldukça sevindirecektir. Eski klasik kıl dönmesi ameliyatı anlayışına son verip hayal bile edemeyeceğiniz avantajları göreceksiniz. Örnek vermek gerekirse klasik yöntemlerde tedavi sonrasında en az 1-2 ay istirahat etmek gerekirsen mikro sinüsektomi ise sadece bir kaç dakikalık dinlenme sonucunda ister evinize ister işinize dönebilirsiniz.

Mikro Sinüsektomi Ameliyatı

Idea klinik kıl dönmesi tedavi merkezi tarafından geliştirilen bu yöntem Bakırköy şubemizde Op. Dr.lar Seher ŞİRİN ve  Atilla KAYA, Kadıköy şubemizde Op. Dr. Alirıza Şahap BARLAS, Nişantaşı Şubemizde Op.Dr.Nizam KURTDERE, Ankara Şubemizde Op.Dr.Adil Altınsoy, İzmir şubede Op.Dr.Demet Ağras, Bursa Şubede Op.Dr.Ergun Aygören tarafından uygulanmaktadır. Klasik yöntemlere göre üstünlükleri çok fazla olan Mikro Sinüsektomi lokal anestezi süresi dahil sadece 10 dakikalık bir sürede gerçekleşmektedir. Modifiye Bascom Procedür olarak ta adlandırılan bu ameliyat diğer çağdaş teknikler  Bascom ameliyatı, pit pickin ve sinüsotomi ameliyatlarıyla aynı sınıftadır yani çağdaş teknikler olarak adlandırılırlar.

Mikro Sinüsektomi Nasıl Yapılır

Diğer yöntemlerde mevcut olan narkoz yada belden aşağısını uyuşturmak yerine sadece ameliyat edilecek 1-2 cm lik dar bir bölgeye lokal anestezi uygulayarak kıl yumağının olduğu alanda 2 cm kesi yapılır. Bu oran klasik yöntemlerde 30 cm olabilmektedir. 2 cm kesi yapılan alandan kıl yumağı çıkarılarak estetik dikiş ile kapatılır, seyrek olarak bir tane normal dikiş konabilir. Tüm işlem sadece bu kadardır. Birden fazla deliği olan kıl dönmelerinde gerekirse iki yerden 1.5-2 cm lik kesilerek yine hastanın sosyal yaşamına ara vermeden tedavisi yapılabilmektedir.

Mikro Sinüsektomi Ameliyatı Sonrası

Yine diğer kıl dönmesi ameliyatları ile kıyaslayacak olursak bir çok farkını göreceksiniz. Klasik kıl dönmesi ameliyatında hasta ameliyat sonrası bir kaç gün hastanede kalması gerekmektedir. Mikro Sinüsektomi tekniğinde ise tedavi sonrası 15 dakika dinlendikten sonra ister evinize, ister işinize döner hatta aracınızı kendiniz kullanırsınız. Yanınızda rafaketçi yada yardımcı birine kesinlikle gerek duymasınız. Hastaneden çıktıktan sonra 12 – 15 gün kadar yüzüstü yatak gerekirken çağdaş yöntemlerde hasta istediği pozisyonda yatabilir ve oturabilir. Ameliyatta doku yaralanması klasik ameliyatlara kıyasla çok daha küçük olduğu için en az tekrarlayan ameliyatlardandır.

İş Gücü Kaybı ve Pansuman Yok
Diğerlerinde hem aylarca evde yatmak, hemde iş gücü kaybı yaşanırken aynı zamanda günlük pansuman yapmak yada yaptırmak gerekmektediir. Mikrosinüsektomi tedavi olduğunuz andan itibaren tek yapmanız gereken sadece o bölgeyi temiz tutmaktır. 72 saat sonra işlem sonrası konulan tamponu alıp banyo yapabilirsiniz. İlk banyodan sonra dilediğiniz kadar banyo yapabilirsiniz, tamponu aldıktan sonra tekrar pansuman gerekmez ancak bölgenin nemini azaltmak için araya bir parça kağıt havlu koymak iyi olur, pansuman gerekmez.

Mikro Sinüsektomi

Tek Fiyat ve SGK Avantajı
Aşağıdaki iletişim numaralarından randevu alabilir ve mikrosinüsektomi fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Size en yakın şubemizi gelebilirsiniz.

Mikro Sinüsektomi Yapan Hastaneler

Çağdaş yöntemleri takip eden genel cerrah yada proctoloji uzmanı olan her devlet hastanesi ve her özel hastanede yapılmaktadır, yüksek teknoloji gerektirmeyen bu yöntem tamamen cerrahın eğitimi ile ilgilidir. İdea Kliniğin altı şubesinde de rutin ameliyatlar arasındadır ve son 11 yıldır uygulanmaktadır.

 

57 Soru ve Cevap Var

Doktora Soru Sor
 1. Ozan

  Merhabalar hocam 12 mayısta kuyruk sokumumds bir ağrı hissettim.13 mayısta iste kuyruk sokumumda sol tarafta bir şişlik olduğunu ve bu şişliğin giderek arttığını gördüm ve buradaki bir hastahaneye gittim bana ilac verdiler suan o şişlik yani apse patladı ben ankarada askerim 7 haziranda terhis olup izmire gelicem mikro sinüsektomi olma şansım varmıdır?
  Şimdiden teşekkürler

  1. Doktorunuz

   mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Demet Ağras

 2. Ali çiftci

  Hocam 3 gün önce kıl dönmesinden ameliyat oldum. Yara açık ve içinde tampon var. Her pansumanda tamponu yeniliyorlar. Tamponu ne zaman çıkarmam gerekiyor.

  1. Doktorunuz

   iyileşme döneminde akıntı içerde birikmesin diye tampon koyuyorlardır.akıntı bitene kadar konması gerekir
   Op.Dr.Ergun Aygören

 3. Ayşe

  Ortalama 2 yıldır mevcut son zamanlarda iltihap ve kanamalar oluyo üzerine bastırınca sadece çıkıyı mikrosinüsektomi olabilirmiyim

  1. Doktorunuz

   tüm kıl dönmelerini mikrosinusektomi ile tedavi ediyoruz.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Demet Ağras

 4. hocam . hocam kuyruk sokumu ile makat arasında bir delik oluştu. biraz büyük. kıl dönmesi tam kuyruk sokumunda mı olur. benimki kıl dönmesi midir acaba. eğer öyleyse mirosinüsektomi olur mu

  1. Doktorunuz

   kıl dönmesi olabilir.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz.mikrosinusektomi ile tedavi edebiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 5. Altan

  Hocam Mikro Sinüsektomi nin ingilizce karsiligi nedir acaba.

  1. Doktorunuz

   microsinusectomi

 6. hocam kıl dönmesinin ilerlemiş olması yöntemi etkiler mi. teşekkür ederim

  1. Doktorunuz

   çok ilerlemiş olması etkileyebilir.
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 7. Kuyruk sokumunda kıl dönmesi teşhisi konuldu. muayene olmak istiyorum Bu arada SGK’lıyım.

  1. Doktorunuz

   kliniğimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz,gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip eğer uygunsa apse yoksa hemen tedavinizi mikrosinusektomi yöntemi ile normal yaşamınıza ara vermenize gerek kalmadan yapabiliriz.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 8. Kıl dönmesi yaklaşık 2 senedir var son zamanlarda akıntı çok arttı rahatsız edici şekilde ve kaşıntı var üniversiteye yeni başladım muayene olup Mikro sinüsektomi hakkında bilgi almak istiyorum.

  1. Doktorunuz

   kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirip bilgilendirebiliriz.ayrıca bu linktende ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.http://www.mikrosinusektomi.com/mikro-sinusektomi-ameliyati-nedir
   Op.Dr.Atilla Kaya

 9. Nohut tanesi buyuklugunde kıl donmesi mevcut uzun zamandir vardi ama 2gundur agri cekiyorum .sanirim iltihap yayilmis etrafına. Ameliyat olmak istiyorum

  1. Doktorunuz

   kıl dönmesinde pek ağrı görülmez.ağrı sıklıkla apse durumunda ortaya çıkar.kliniğimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip apse varsa öncelikle apse eğer uygunsa mikrosinusektomi yöntemi ile kıl dönmenizi tedavi edebiliriz
   Op.Dr.Seher Şirin

 10. Kıl dönmesi Ameliyatı fiyat bilgisi istiyorum.

  1. Doktorunuz

   ücret için şu linke bakınız.http://www.kildonmesi.com.tr/kil-donmesi-tedavi-ucretleri
   Op.Dr.Demet Ağras

 11. Mikro sinusektomi fiyatını öğrenmek istiyorum.

  1. Doktorunuz

   ücreti öğrenmek için şu linke tıklayınız.http://www.kildonmesi.com.tr/kil-donmesi-tedavi-ucretleri
   Op.Dr.Ergun Aygören

 12. mikrosinüsektomi yönteminin fiyatını öğrenebilir miyim

  1. Doktorunuz

   ücretlere bu linkten bakabilirsiniz.http://www.kildonmesiklinigi.com/tedavi-ucretleri.asp
   Op.Dr.Demet Ağras

 13. kıl dönmesi rahatsızlığım var mikrosinüsektomi yönteminin fiyatını öğrenebilir miyim

  1. Doktorunuz

   ücretler için şu linke bakınız.http://www.kildonmesiklinigi.com/tedavi-ucretleri.asp
   Op.Dr.Demet Ağras

 14. enes

  merhaba mikro sinüsektomi ameliyatı olmak istiyorum ama ameliyattan korkuyorum acaba genel anestezi uygulayarak ameliyat edebilirmisiniz ekstra bir ücret veriyomuyuz veriyorsak ne kadar?
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Hastalar işlem başlayıp bittiğinde korktuğu gibi olmadığı aşırı video seyrettiği bunun kendilerini gereksiz korkuya ittiğinden bahsediyorlar.Anestezi ile hastane şartlarında yapılabilir.Bu hastanenin alacagı farka göre fiyat değişişen bir maliyet artışı yapar

 15. Mert

  Merhaba. Yaklaşık 3 Gün önce Kuyruk sokumum da ağrı hissetmiştim, bugün baktım ki kıl dönmesi var. Çok küçük bir yer daha yeni başlıyor sanırım. Kayserideyim, bahsettiğiniz yöntem ile ameliyat eden bir yer var mı bilmiyorum..

  1. Doktorunuz

   kayseri de bu yöntemi uygulayan hekim varmı bilmiyorum ama Ankaradaki kliniğimize gelirseniz bu yöntemle tedavinizi yapabiliriz.
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 16. SERDAR

  hocam merhabalar 2009 ve 2011 ameliyat oldum geçmedi 2 sene önce şişti apse boşaltıldı benim fazla akıntım yok denecek kadar az çamaşıra ve pantolona gelmiyor. 1 veya 2 tane delik var mikrosinüsektomi olabilirmiyim.

  1. Doktorunuz

   tüm kıl dönmelerine mikrosinusektomi yöntemini uygulayabiliyoruz.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
   Op.dr.Seher Şirin

 17. Anonim

  Ben bir kez ameliyat oldum.Üstünden 7-8ay geçti.Şuan ameliyat olduğum bölgede aşırı terleme bazen sızlama oluyor ancak kanama veya akıntı yok.Normal midir?Tekrar etmiş olma ihtimalinden korkuyorum.Böylesine bir durumda mikrosinüsektomi yöntemi kullanılabilir mi?

  1. Doktorunuz

   tekrar etmiş olabilir.yada kıl dönmesi apsesi gelişiyor olabilir.tüm kıl dönmeleri mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edilebilir.öncelikle apsenizi tedavi ettirmelisiniz
   Op.Dr.Seher Şirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kıl Dönmesi © 2017