Kıl Dönmesinde Micro Sinüsectomi

Kıl dönmesi hastaları için bir müjde olarak tabir edebileceğim bir gelişme Mikro Sinüsektomi yöntemi, hastalığın ameliyatını işkence olmaktan çıkaran micro sinüsektomi yöntemiyle artık hastalarımız eski yöntemlerde görülen günlerce yatma sosyal hattan uzak kalma gibi sorunların hiç birini yaşamıyor. Hemde 15 dakika sonra evinize işinize okulunuza sorunsuzca dönebilirsiniz İşte yeni yöntemin detayları ve uygulanış şekli;

mikro-sinusektomi-ameliyati

Micro Sinüsectomi( Mikro sinüsektomi – Bascom ameliyatı )

Kıl dönmesi (pilonidal sinus) hastalığı tedavisinde uzun klinik çalışmalar sonunda geliştirilmiş bir tekniktir.Yöntemin klasik kıl dönmesi tedavilerine birçok üstünlüğü vardır bunlar içerisinde en önemlisi iş gücü kaybının olmaması ve  tekrarlama ihtimalinin düşüklüğüdür.

Kıl Dönmesinde (pilonidal sinus) Micro Sinusectomi ameliyatı;

Kıl dönmesi yaş gurubunun en sık cerrahi hastalığıdır. Ameliyat korkusu ve 2-6 haftalık iş gücü kaybı hastaların tedavilerini ertelemelerine ve hastalıklarının ilerlemesine sebep olabilmektedir.

Kıl dönmesi tedavi merkezi gibi çalıştığı için Türkiyenin her yerinden kıl dönmesi hastası alan Idea kliniği Türkiyede en fazla kıl dönmesi hastası görülen kliniktir. Bu kadar yoğun hasta trafiği bilgi birikimi ve tecrübeyi getirmiş ve hastalarına ciddi avantajlar sağlayan mikro sinüsektomi  tekniği geliştirilmiş.

Kıl dönmesi tedavisinde tekrarlama ihtimalinin yüksekliği,yara bakımın ve hastane ortamında tedavi getirdiği olumsuzluklar gibi sorunlar bir çok ameliyat tekniği geliştirilmesine sebep olmuştur,bir kısmı terkedilmiş 10 dan  fazla ameliyat yöntemi vardır.Ameliyat sonrası 2-4 hafta iş gücü kaybı ise ameliyatsız yöntemler denilen fenol ve gümüş tedavisinin tanımlanmasına sebep olmuştur ancak ameliyatsız (fenol-gümüş nitrat) yöntemlerde görülen % 70 lere varan tekrarlama ciddi sorun olmuştur.

Micro sinusectomi ile Kıl Dönmesi Tedavisi

Micro sinusectomi ayaktan yapılabilir avantajını,ameliyatların ise sinüsü bütünüyle çıkarılarak tekrar ihtimalini azaltma avantajlarını birleştirilmiştir.Bu sayede kıl dönmesi tedavisine yeni bir boyut getirmiştir

 Kıl dönmesinde mikro sinüsektomi ile ameliyatların farkları

Ameliyat yapıldığı hastaneye göre 4 000-15 000 TL arasında değişirken micro sinusectomide 800-1500 TL dir

Ameliyat sonrası ağrı 3 gün şiddetli olarak 15 gün sürerken micro sinusectomide ağrı kesici almayı gerektirmeyecek düzeyde olur.

Ameliyat sonrası geniş yara alanında oluşacak kirli kanı emmesi için vakum aleti (dren) takılırken micro sinusectomide dren kullanılmaz.

İş gücü kaybı ameliyatlarda 2-6 hafta, micro sinusectomide toplan 1 saattir

Ameliyatta 15 gün istirahat önerilirken micro sinusectomide aynı gün işe dönülebilir

Normal ameliyatlarda 10-30 cm iz kalırken micro sinusectomide görünmeyecek kadar  ( 1-2 cm ) küçüktür.

Ameliyat sonrası 10-15 gün banyo yasaklanırken Micro sinusectomi den 48 saat sonra banyo yapılabilir,havuz veya denize girilebilir.

Narkozla yapılan ameliyattan sonra en az bir gün hastanede yatmak gerekirken micro sinusectomiden 10 dakika sonra işe dönülebilir.

Tekrar ihtimali klasik ameliyatlarda % 7-40 arasında görülürken micro sinusectomide % 3-5 civarıdır.

Ameliyatlardan sonar % 10-15 oranında görülen iltihap ciddi sorun olmakta ve yara tümüyle açılabilmektedir,böyle bir durumda yara bakımı 3-5 ay sürebilmektedir. Micro sinusectomide yaralanma alanı 1-2 cm olduğu için iltihap ihtimali % 1-2 civarındadır ve olması durumunda yara 1-2 haftada sorunsuz bir şekilde kapanmaktadır.

Micro sinusectomi uygulama kolaylığı ve hasta memnuniyet yüzdesinin yüksekliği sebebiyle hızla yaygınlaşmaktadır.

Kıl Dönmesinde Micro Sinüsectomi için 100 yorum yapılmış


Op. Dr. Atilla KAYA

Çağatay bey
nüks etmişse,mutlaka kıl keseciğinin çıkarılması gerekir.yoksa nüks eder.size en yakın kliniğimiz Ankarada.Kayseride yapan yer var mı araştırmalısınız.
Op.Dr.Adil Altınsoy

Çağatay

Hocam ben 5 ay önce kıl dönmesi ameliyatı oldum..yaşamın üst kısmı hiç kapanmadı.her hafta kontrole gittim bişey yok dediler ama geçen hafta tekrarlamış dediler ve fenol uyguladılar şimdide fenol işe yaramamış deyip antibiyotik yazdılar..5aydır düzgünce işe gidemiyorum.şuan kayserideyim burda yapan bir yer var mı bu işlemi acaba

Omer

Hocam ben bugn gittim apseyi bosalttilar. Birbucuk iki ay sonucunda size gelirsem direk islem yapabiliyotmusunuz. Ve bu surec icerisinde tekrar apse olusur mu?
Op.Dr.Seher ŞİRİN
yapabiliriz.yalnız bu süreçte genel hijyeninize çok dikkat edin

Dogus Deniz

Merhaba

Ben 2.ay 20 Gün önce mikro sinüsektomi ile ameliyat oldum. Sorum Nüks var ise Belirtileri ne zaman başlar genelde ? Hafıf bir kaşıntı var ameliyat yerinde bu aralar.

Teşekkür ederim.c
Op.Dr.Seher ŞİRİN
Idea Klinik/Genel Cerrahi
Merhaba,
Yara iyileşirken kaşıntı olabilir.Nüks demek için 6 ay geçmesini bekleriz. bu süre içinde size tembihlenen temizlik kurallarını ihmal etmeyin.Gerekirse o bölgeyi epilasyonla kılları temizletin. Günde 4-5 kez saçınızdan,sırtınızdan düşen kılları temizleyin,terleme varsa kuru tutun.
Geçmiş olsun

Dogus Deniz

Merhaba

Ben 2.ay 20 Gün önce mikro sinüsektomi ile ameliyat oldum. Sorum Nüks var ise Belirtileri ne zaman başlar genelde ? Hafıf bir kaşıntı var ameliyat yerinde bu aralar.

Teşekkür ederim.

Batuhan

hocam merhabalar kuyruk sokumumda kızarıklık ve tam emin olamadığım bir delik olabilir daha önceden akıntı yaptığı olmuştu (2-3 yıl öncesinden) fakat son 2 yıldır hiç belirti yok sadece çok uzun süre bir yerde oturunca rahatsız ediyor o kadar teşekkürler zaman ayırdığınız için
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Kıl dönmesi olma ihtimaliniz yüksek,muayene ile kesin karar verebiliriz.

inanamayanadam

Hocam merhabalar, iyi çalışmalar. 2 gün önce kuyruk sokumunda yarım cm çapında sert bir yumru farkettim, herhangi bir akıntı yada ağrı, sızı yok. Fakat üstüne oturduğumda a çok az acıyor. Sizce kıl dönmesi midir? Teşhisi kendimizin koyması mümkün müdür? Şimdiden teşekkürler.
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Kıl dönmesi olma ihtimali var,muayene ile kesin karar verebiliriz.

Mehmet

Hocam merhabalar.Bu kıl dönmesi teşhisini kendimizi koaybilir miyiz ? Tam olarak belirtiler nelerdir ? Bir de iğneye karşı biraz çekingenim lokal anestezide iğne ne kadar büyüklükte ve acı verici oluyor ?
Op.Dr.Atilla KAYA
info @ ideaklinik.com ye fotoğraf göndeebilirsin.resimden durumu değerlendirebiliriz

Harun

Hocam merhabalar.Galiba bendede kıl dönmesi var bu gün büyük tuvaletimi yaparken fark ettim kuyruk sokumumda baya bir kanama olmuş şu anlık ağrı falan yok ama tıpkı sivilce patladığınzaman ki gibi sarı bir sıvı geldi az bir miktar şu an bir şey yok.
Size sorum benim sigortam yok ücreti 1500 TL ‘ yi geçer mi ?
Bir de bu ameliyatla uyuşturma yapıyorsunuzdur mutlaka ama iğne ile mi ? Krem ile mi ? İlaç ile mi ?
Ayrıca ameliyattan sonra acı oluyor mu ?
Op.Dr.Atilla KAYA
🙂 lokal anestezi ile yapıyoruz.iğne ile.acı pek olmaz.biz microsinusectomi yöntemi ile tedavi ediyoruz.ücretler için http://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri.html sayfasına bakabilirsiniz

Arif

Hocam hiç bişeyim yoktu akşam agrı oldu sabah hastaneye gittim kuyruk sokumunda kıl dönmesi var dedi hoca hiç film falan çekmedi kıl ne kadar alanda falan hiç bilgim yok ne yapmalıyım
Op.Dr.Atilla KAYA
kıl dönmesi tanısı muayenesi gözle konulur.film vs çekilmesine gerek yok.klasik yöntemlerle ameliyat olmanı önermem.tedavi olmadan microsinusectomi yöntemini araştır,normal yaşamına ara vermen gerekmeyen bir yöntem.pansuman ,yatak istirahati gerektirmeyen bir yöntem

Emre

Hocam ben 8 ay önce flap Yöntemi’yle ameliyat oldum tekrar etti şimdi bana mikrosinüsektomi olmaz mı ?
Op.Dr.Atilla KAYA
olabilir.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz değerlendirir,microsinusectomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz

uğur

Merhaba hocam, kuyruk sokumumun sol tarafına bir şişlik var sert ama herhangi bir delik yok ağrı yapıyor kıl dönmesi olabilir mi yoksa farklı bir hastalık midir?
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Büyük ihtimalle kıl dönmesidir,muayene ile kesinleştirebiliriz.

perisan

iyi gclr doktor bey bendede abze var deldiler pansumanda sikip bosaltiyolar iki gun cok akti bugun gittim delik kapanmis tekrar actilar yarin yine gidecem ve cok.korkuyorumyine kapanmismidir die antibiyotikte kullaniyorum off nolur bisey soyleyin
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Bundan sonrası daha kolay olmalı sabırlı olun.

mehmet

Merhaba Hocam, ben bundan 3 sene önce ameliyat oldum dikiş kullanılmıştı ameliyatta. yaklasık 6-7 aydır şişkinlik olmaya ve akıntı olmaya basladı ara ara. şişiyor akıntı oluyor bi süre, sonra geçiyor şişlik. ama 1 ay sonra tekrar şişkinlik yapıyor. Bunlar göz önüne alınacak olursa micro sinüsektomi uygulanabilirmi ? çok uygun bir yöntem eğer olur derseniz cumartesi gelip muayene + ameliyat olmak istiyorum.

Şimdiden teşekkürler
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Tekrarlamış vakalarda mikrosinüsektomi zor,muayenede karar verilir.

serhan

hocam mikro sinüsektomi yötemiyle ameliyat yapan doktor varmı
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Evet var.

hasta

hocam ben 14 temmuzda doku kaydırma yöntemiyle ameliyat oldum son günlerde makata yakın olan kısımda kanlı iltihap gelmeye başladı doktora göründüm tekrarladığını söyledi açık bırakma yöntemiyle ameliyat olmalıymışım sizce ne yapmalıyım?
Op.Dr.Atilla KAYA
sıkça yıkayarak temiz tutun, gümüş çubuğu kullanın büyük ihtimalle düzelir, tekrar demek için çok erken.

fuseer

Merhaba
16yasimdayim 1ay once doktora gittim ve kil donmesi oldugunu sisligin ve iltihabin gitmesi icin antibiotik verdi gitmezse ameliyat dedi birde kursun suyu denilen bir sey yaptirdi kremler verdi surduk iltihab patladi yaklasik 2 hafta sadece delik kucucuk bi delik kaldi simdide dun o delikten kanla beraber ustunde kapsuluyle birlikte yaklasik 5cm kil kendini disari atti ama hala duruyor dusmedi ne yapmam gerekir?
Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
kılı alabilirsiniz
2 ay geçtikten sonra mikro sinüsektomi yöntemini araştırıp ameliyat olun

baki

arkadaş ameliyat olmuştu 2 yol önce arkasına Z çizdiler baya yardılar dikiş attılar demişti bu mikro sinusectomi ile bu olay olmuyor yani bunu olabiliriz demi
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Bahsettiğiniz Z-Plasti flap kaydırma ameliyatıdır,microsinüsektomide o izlerr olmaz.

Sweetlowe

Merhaba, ben kil dönmesinden ameliyat oldum 18 gün önce ve 4 gün oldu dikislerimi aldirali, iki gün sonra denize gitmeyi ddüşünüyoruz girebilirmiyim bi sakincasi olurmu iltihap kapma vs. Cevap verirseniz sevinirim teşekkürler.
Op.Dr.Nizam KURTDERE
sakıncasıolmaz girebilirsiniz

caki

hocam üstünden uzun zaman geçse 3 yıl bu ameliyat olunabilir mi?en iyisi hangi ameliyattır…
Op.Dr.Nizam KURTDERE
sürenin önemi yok ,mikro sinüsektominin avantajları yöntemi öne çıkarıyor

çiğdem

hocam bende 20 yıl önce agrı ve ateşle kuyruk sokumumda şişlik oluştu iltihap kurutucu iğne ile ağrım geçti ama 20 yıldır şişlik duruyo ara ara beni rahatsız ediyor geçen dok. gittim kıl dönmesi dedi acaba sizin yönteminizle ameliyat olma şansım varmı

Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS

evet yapabiliriz

İZZET

hocam ankarada micro sinüsektomi uygulayan hastane ve ya doktor varmı internetten bulamadım ayrıca kızıma ankara başkent hastanesinde amaliyat dediler kızım 15 yaşında micro sinüsektomi oalabilirmi
Op.Dr.Atilla KAYA
ankarada mikro sinüsektomi yapan yerler vardır ama verebileceğim adres yok bascom ameliyatı olarak ta sorgulayabilirsiniz.

hacerrr

hocam meraba kısa bi sorum olcaktı kıl dönmesinin dikişlerini aldırınca yani aldırırken acıma oluyormu
Op.Dr.Atilla KAYA
hafif acı olur

muhammed

Hocam kolay gelsin sgk mikrosinüstomiyi karsılarmı karsılamazsa nekadar tutar
Op.Dr.Atilla KAYA
840 tl sini siz ödersiniz.

ısıl

Koltuk altımda 2 sene önce beze büyüklüğünde kıl dönmesi başladı uzun sure ıltıhap almıştı doktora gıttım antıbuyotık ve krem verdı ama şişkinlik geçmedi taş gibi ve derimin çok altında ne yapılabilir ameliyatsız alınabilir mi?
Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
antibiotik başlayın şişerse boşalttırın

sıkıntılı

ben 4 sene önce apse acısıyla doktora gittim apseyi boşalttı tekrarlarsa ameliyat dedi. şu an yüksekovadayım ve yine apse oluştu 4-5 gün sonra kendılıgınden aktı. burdaki hastaneye hiç güvenmiyorum vanda fenol yontemı ıcın randevu aldım. yazın istanbula gelip mikro sinusektomi yaptırmayı düşünüyorum. yaza kadar sadece bu apseden tamamen kurtulsam yeter mı yoksa fenol yaptırmalı mıyım?
Op.Dr.Atilla KAYA
fenolle uğraşmanıza gerek yok temiz tutun iltihap geçtikten 2 ay sonra tedavinizi olun

Izmir

hocam yaklasik 1 yil once kil donmesi teshisi konuldu lazer epilasyon yaptilar ama sonrasinda devam etmedim ve o bolge daha cok killandi kuyruk sokumumda 1 cm kadar bi delik vardi ve arada iltihap oluyordu ancak akinti durdukta sonra problem yasamadigim icin erteliyordum ve universiteye hazirlaniyorum o yuzden klasik ameliyat benim icin imkansiz 2 gun once makat etrafinda bir rahatsizlik hissettim ve ordada akinti basladi makata yakin bir bolgede yani benim bildigim kadariyla iki delik var su anda mikrosinusektomi icin cok mu gec kaldim bunu merak ediyorum
Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
anlattıklaırnıza bakılırsa tedavinizi yapabiliriz.

filiz

bundan 7 8 ay once hastaneye gıttım ve kıl dönmesi oldugunu soyledıler apse yapmıştı apseyi boşaltıp temmuza amelıyat verdıler ama ben gidemedim bir türlü şimdi yanıden apse yaptı sanırım ufak bir şişlik ve kızarıklık var çalıştığım için sinüsektomi yöntemiyle ameliyat olmak istiyorum ama izmirde bulamıyorum sizin bildiğiniz bir yer var mı ?
Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
araştırmalısınız

faruk

Benim 1 aydan beri kuyruk sokumumun tam bittigi yerde kücük bir delik var bu delik ilk olustugunda hafif kanadi ve hafif iltihaf akti ve 2 gun sonra kesildi fakat suan o kucuk delik bende bulunali 2 ay oluyor bir sıkinti yok ama ne yapmam gerekiyor okulumda var
Op.Dr.Atilla KAYA
kıl dönmeniz var ilerlemeden ameliyat olursanız ayaktan yapılan bascom ameliyatıyla işinize ara vermeden tedavi olabilirsiniz.

rixis

merhabalar sayın hocam.ben yaklaşık 6 ay önce kıl dönmesinden ameliyat oldum flep yöntemi kullandı doktorum.Fakat aradan 2,5-3 ay geçtikten sonra farklı bir yerden tekrar akıntıyla şikayetler tekrarladı.bu sefer a2.ameliyatımı oldum ve açık bırakma yöntemi uygulandı. halen yara kapanmadı ve ufacık bir delikten şimdi yine akıntı ve kanama oluyor.doktorum rahatsızlığımın tekrarladığını ve yine ameliyat olmam gerektiğini söyledi.benim şöylede bir sıkıntım var yer olarak makat kaslarına yakın sıkıntılı bir bölge doktor bey oraya pek fazla müdahale edemediğini söylüyor.bense tekrar ameliyat olmaktan korkuyorum artık.lütfen bana konu hakkında yardımcı olun.acaba doktordan kaynaklı bir sıkıntımı yoksa hastalığın cilvelerimi anlamadım.bunsan sonra şayet hangi yöntem bize daha uygun olur ve ssk lı olarak ücretleri nedir.bilgi verirseniz çok memnun olurum
Op.Dr.Atilla KAYA
kıl dönmesi bazen sorunlu olabiliyor,bu kadar ileri vakalarda narkoz gerektiği için yapamıyoruz

op.DR.ATilla KAYA

Hocam iyi gunler ben tokattan mesaj atiyorum size ben dahanonce kil donmesi ameliyati oldum fakat kuyruk sokumunun orda ufak bi delik oldugunu fark ettim ama ne akinti ne agri var burdaki devlet hastanesinde 3 tane farkli doktora gittim ama hepsi agrin sizin akintin oldugu zaman gel dediler bende tekrat ameliyat olmak zorunda kalirmiyim acaba
Op.Dr.Atilla KAYA
temizliğe dikkat ederseniz sorun yaşamazsınız

seyfi

Mrb.hocam 10 gun once cerraha gittim bana kil donmesi dedi. Mikro sinusektomi yöntemi nden bahsettim. Bana bu yöntemin sadece primer vakalara uygulananilecegini söyledi. Benimki birsz yayılmış oldugundan ancak kladik ameliyatla olabilirmiş. Bu konuda beni aydınlatırsanız memnun olurum.tsk
Op.Dr.Atilla KAYA
info @ ideaklinik.com ye resim gönderin değerlendireyim

metinn

ve hocam mikro sinüsektomi sadece ıstanbulda uygulanan bi yöntem mi başka hastanelerde de bu yöntem uygulanıyomu ?
Op.Dr.Atilla KAYA
bir çok yerde yapılıyordur,araştırırken bascom diye de araştırın

metinn

mrb hocam yaklaşık 10 ay önce kuyruk sokumumdan kirmizimsı bi akıntı geldi ve bu yaklaşık bir ay aralıklarla devam etti şuan akıntı falan yok sadece arada kaşıntı oluyo ve küçük bi delik var ben hiç muaye falan olmadım ne yapmam gerekiyo ?
Op.Dr.Atilla KAYA
anlattıklarınız kıl dönmesine benziyor,muayeneyle emin olun mikro sinüsektomi yöntemini araştırıp ameliyat ettirin

ax

merhaba hocam mikro sinüsektomi yönteminde 2cm.lik bi bölgenin uyusturulması yeterli oluymu çok acı duyuluyomu ben apse boşaltılmasında çok acı çektim herşeyi duydum korkuyorum o şekilde olursa diye
Op.Dr.Atilla KAYA
apseye kıyasla çok az bir ağrı olur

cem

hocam benım eskıden berı kuyruk sokumum daa mısket buyuklugun sıslık vardı son zamnalarda kanam oldu nedır acaba
Op.Dr.Atilla KAYA
tarifiniz kıl dönmesine benziyor

......

hocam merhaba. geçen sene kuyruk sokumunda kıl dönmesinden açık ameliyat oldum. 6 ay boyunca pansumana gittim ve yaramın çok iyi olduğunu söylediler 6 ay sonra ameliyat yerimin aşağısında makata yakın bi bölgede tekrar oluştuğunu söylediler. hocam bu yöntem makata yakın bölgeye uygulanabilir mi? şimdiden vereceğniz cevap için çok teşekkür ediyorum…
Op.Dr.Atilla KAYA
info @ ideaklinik.com ye resim gönderin değerlendireyim

serdr

Hocam iyi günler,kuyruk sokumunda 2-3 cm kadar bir şişlik oluştu hafif akıntı geliyor,ikiyıl öncede olmuştu ama o zaman şiddetli ağrı yapmıştı,doktora gittim kıl dönmesi dedi,iltihap kuruduktan sonra ameyiyatla alırız dedi,ama o zaman ameliyat olmadım.İstanbul dışından geleceğim şuan akıntı olan bölgenin kurumasını beklemelimiyim.Aynı gün işim biter mi?İYİ GÜNLER DİLİYORUM.
Op.Dr.Atilla KAYA
1-2 ay beklemeniz daha iyi olur

Korkak

Hocam ben doktora gittim şüphelendiğim için kıl dönmesi olmadığını söyledi fakat küçük bir delik bazen kaşıntı ve ağrı var kıl dönmesi olma ihtimali nedir?
Op.Dr.Atilla KAYA
cerrah muayene ettiyse önemsiz bir şeydir ama muayene eden cerrah değilse yanılmış olabilir,kıl dönmesidir

zidane

hocam 11 temmzda ameliyat oldum sizde dediniz gibi çok ağrım yok. sadece otururken sanki bu hastalığın ilk belirtilerindeki gibi iltihap varmış gibi agrı hissediyorum. bu normal mi gün sonra karsa uçacağım sıkıntı olmaz heralde teşekkürler. elinize saglık
Op.Dr.Atilla KAYA
bunlar normal

demir k

hocam bende yaklaşık 6 7yıldır kıl dönmesi var , 2kere aspeyi aldırdım .şu anda çok rahatsızlık vermiyo ama kurtulmak istiyorum artık.mikrosinüsektomi yöntemini uyguluyabilirmiyiz? Eğer bu yöntemi uygulamak mümkünse en yakın zamanda gelmeyi düşünüyorum.

Op.Dr.Atilla KAYA
büyük ihtimalle yapabiliriz
info @ ideaklinik.com ye resim gönderirseniz daha net cevap veririm

kamil

hocam ben sizi takip ediyorum ve bir hastaya verdiğiniz cevap kafamı karıştırdı hasta : kuyruk sokumunda şişlik oldunu ve batma oldunu söylemiş ama delik olmadığınıda eklemiş sizde cevap olarak delik yoksa kıl dönmesi değildir yada çok küçüktür demişsiniz bendede 7-8 aydır bi şişlik var çok nadir batma yapıo ve delik falan yok hastaneye gittiğimde bana kıl dönmesi olduğumu söylediler bu durumda bende kıl dönmesi var mı ? varsada küçük müdür ? Şimdiden Teşekkürler 🙂
Op.Dr.Atilla KAYA
delik vardır da siz göremiyorsunuzdur
kıl dönmesi dendiyse doğrudur
yöntemleri iyi araştırın 14 farklı ameliyat tekniği var

orhan

Hocam bende yaklaşık 7 aydır kıl dönmesi var şuan yoğun olduğumdan dolayı ameliyat olamıyorum 1-2 ay sonra gelip sizde olmayı düşünüyorum bu arada ne iltihap ne şişlik,kaşıntı,delik fln hic bise yok rahatsız etmio 1-2 ay ertelememde bi sakınca olur mu Teşekkür Ediyorum
Op.Dr.Atilla KAYA
sakıncası yok ama iltihap olma ihtimali her zaman

korhan

hocam mikro sinüsektomi yönteminde tekrarlama ihtimali yüzde kaçtır teşekkür ediyorum şimdiden
Op.Dr.Atilla KAYA
yaralanma alanı çok küçük olduğu için tekrar ihtimalide düşük

aykut mert

Hocam merhaba,
yaklasik 3yıldır kuyruk sokumda agrı oluyo son 1yılda öğrendim kıl dönmesi oldugunu,3tane delik war.akıntım yok şişlik çok az war hangi yöntemi önerirsiniz ameliyattan korkuyorum we maliyeti nekadar olur sgk war hocam tşk.
Op.Dr.Atilla KAYA
bascom ameliyatını araştırın

mağdur

Hocam merabalar, 1. evre kıl dönmesi teşhisi konuldu yanlış hatırlamıyorsam pit dedi doktor istanbula gelme durumum yok maalesef özel bi doktorun muayenehanesinde küçük bi işlemle halledebileceğini söyledi sizce ne yapmalıyım ?
Op.Dr.Atilla KAYA
sonuca siz katlanacağınız için siz karar vermelisiniz

vital

Hocam merhaba kuyruk sokumumda şişlik var ve 2- yıldır devam ediyor.Akıntılarda oluyor.micro sinusectomi yöntemi ile sorunum çözülürmü.çalışıyorum ve izin almam ameliyat için engel bir durum.cumartesi günleride operasyonu yapıyormusunuz.sgk var maliyet ne olur.
tşk
Op.Dr. Atilla KAYA
cumartesi çalışıyoruz,
herşey dahil 580 tl

ela

Hocam iyi çalışmalar.Benimde kıl dönmesi var kuyruk sokumumda. Yaklaşık 1 buçuk ay once apseyi boşalttılar fakat şuan apseyi boşattıkları yer sıvılce gibi şişti ve nasıl sivilcenin başından ilthap akar sürekli iltihap akmaya devam ediyor.3 aylık bir kızım var emzirdiğim için ameliyatı erteledim ama iltihaptan akmasından rahatsız oluyorum. Micro sinüsektomi yöntemini araştırdım bu yöntemle ameliyat alabilirimiyim? ve eger beklersem kötüye gider mi acaba? ve hala iltihap gelmesi kötü birşey mi?
Op.Dr.Atilla KAYA
akıntı mikro sinüsektomi yöntemine engel değil,tedavi olmazsanız ilerleyebilir

İbrahim

3 cerraha gittim ve kafam iyice karıştı. Şuan bakınca en iyi yöntem micro sinusectomi gibi geliyor. Kıl dönmesinin ameliyatsız çözümü var mı? Bazı haberlerde çıkan ilaçla tedavi mümkün müdür? Ya da ibrahim Saraçoğlu’nun TV’da dediği ısırganla tedavinin aslı var mıdır? Şimdiden tşkler.
Op.Dr.Atilla KAYA
ısırgan otuyla kıl dönmesinin tedavi edilebileceğini söyleyen kişinin kıl dönmesi hakkında hiçbir bilgisi yok demektir,zaten doktor olmadığı için bilmezde
kıl dönmesi ilaçla tedavi edilemez

ebru

merhaba hocam bende kıl dönmesi oluşmuş kuyruk sokumumda. ameliyattan sonra uyuma şekli yüzüstü olmalıymış ama ben aynı zamanda astım hastayım yan yatamıyorken ben asla yüzüstü uzanamam bi tavsineniz varmı?
Op.Dr.Atilla KAYA
mikro sinüsektomi yönteminde istediğiniz gibi yatabilirsiniz iyi araştırıp öyle karar verin