online randevu tedavi ücretleri

Kıl Dönmesi Tedavi

plonidal sinüs hastalığının ameliyatsız tedavi yöntemlerini ele alacağımız yazıda hangi evredeki kıl dönmesi hastalığına karşı ne tür tedavi yönteminin uygulanabileceğini sizde net bir şekilde kafanızda oluşturabileceksiniz.

kil-donmesi-tedavisi

Kıl Dönmesi Tedavi

Şimdi aşağıda özetleyeceğim bir kaç ayaktan kıl dönmesi hakkında detaylı bilgilere farklı yazılar ekleyerek yer vermeye çalışacağım ve bahsettiğim yöntemi detaylı olarak uygulanışı ve avantajları ile tedavinin dezavantajlarını ele alacağım.

Kıl Dönmesi Gümüş Tedavisi
Gümüş nitrat tedavisi olarakta bilinen kıl dönmesi gümüş tedavisinde uygulanan yöntem hazırlanan kimyasal maddenin hastalıklı bölgedeki cilt altında yer alan kıl yumağı yada farklı cisimleri eritmeye dayalı bir tekniktir. Uygulanışı olarak cilt altına ince bir aletle girerek cilt altında biriken kıl yumağı temizlenme ve eritmesi yapılmaktadır. Bu tedavi yönteminde işgücü kaybı ve ağrı yaşanmaz daha ekonomik olması ve ameliyat izi kalmamasıda tercih açısından etkileyic olmaktadır.

Fenol ve Kristalize Fenol Tedavi
Kıl dönmesi fenol veya kristalize fenol tedavisinde kimyasal madde yerine daha çok toz şekeri andıran kristal maddenin vakaya uygulama öncesinde sulandırmak kaydı ile yine gümüş tedavisindede olduğu gibi kıl yumağı olduğu alana cilt altına girilen aletle kıl yumağı ve diğer cisimlerin eritme işlemi uygulanmaktadır.

Ayaktan Kıl Dönmesi Tedavi
Konuyu detaylandırmak gerekirse yatma gerekmeksizin kıl dönmesi tedavi işlemi demektir. Yani geliyorsunuz kliniğe yapılan muayene sonucu uygulanması gereken tedavi karar verilerek tedavi sürecine gelip gerekli tedavi yapılmasına müteakip evinize işinize okulunuza dönebilmesidir.

Kliniğimizde Kıl Dönmesi Tedavi

Idea kliniğe gelen hastalarımız için öncelikle uzman hekim kadromuz tarafından muayenesi yapılmakta ve hastalığın durumu ve yapılması gereken tüm bilgiler hastalarımıza bilgilendirme yapılarak aktarılıyor.

Proflaktik Laser
En uygun kıl dönmesi tedavisi kararlaştırılarak uygulamaya geçiliyor. İlk yapılacak işlemler arasında hastalığın tekrar nüksetmesini önlemek adına laser merkezimizde proflaktik laser uygulaması yapılmaktadır.

Lokal Anestezi
Laser işlemi yapıldıktan sonra hastamızı cerrahi işlem odasına alarak bölgesel lokal anestezi uyguluyoruz. Bölgesel anestezi olarak sadece hastalık bölgesine etki ederek uyutma ve tüm vücudu etkisiz hale getirmemektedir.

Kıl Dönmesi Tedavisi
Hastalık bölgesinde 1 ile 1,5 cmlik bir alanda açılacak delikten kıl yumağı çıkarılarak sonrasında açılan bölge estetik gizli dikiş kendiliğinden emilen yöntemle dikilmektedir.

Dinlenme ve Kontrol
Hastamız operasyon sonrası 15 dakikalık bir dinlenmeye alınır ve sonrasında yapılan kontrol sonucunda hastamızda iltihap oluşmaması adına antibiyotik reçetesi yazarak evine yada işine dönmek üzere kliniğimizden uğurlanır.

 

1 Comment

Doktora Soru Sor
  1. Kenan

    Kıl dönmesi var fakat hangi evrede olduğunu bilmiyorum ancak fenol tedavisi evre 1-2 de uygulanıyormuş ameliyat olmak istemiyorum bu olay ikinci kez başıma geliyor birincisinde geniş olmuştum şimdi farklı yerde çıktı acaba tekrar fenol olabilir miyim nasıl anlarız bunu?
    Op Dr Seher Şirin
    Idea Klinik Bakırköy Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
    fenol yönteminde kıl dönmesi tam olarak tedavi edilemez.tedavi için kıl keseciğinin çıkarılması gerekir.mikrosinusektomi yöntemini araştırmalısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kıl Dönmesi © 2017