online randevu tedavi ücretleri

Kıl Dönmesi İlacı

kil-donmesi-ilaclari

Cildin altına girip yumak yapmış ve o alanda çeşitli doku değişikliklerine neden olmuş yabancı cismin ilaçla veya bitkisel ilaçlarla yok edilebileceğini iddia etmek bu hastalık hakkında hiçbir bilgi sahibi olmamak anlamına gelir. Yada gözünü para hırsı bürümüş olanların insanların saf duygularını kullanmaktan öte gitmez.

Kıl Dönmesi Nasıl Tedavi Edilir?
Cildin altındaki kıllar ancak oradan çıkarılarak hastalık tedavi edilebilir. O kılları ilaç veya benzeri uygulamalarla yok etmek teknik olarak imkansızdır. Çünkü dışarıdan uygulanan hiçbir ürün kılların olduğu alana ulaşamaz. Ama ameliyattan korkan insanların parasına göz dikmiş bazı uyanıklar ne idüğü belirsiz bazı kremlerle yada bitkisel ürünlerle onları yok edebileceğini söylemektedir.

Kıl Dönmesi İlacı Yada Bitkisel Ürünler
Bu tür ürünleri üretenlerin ortak özelliği ise kıl dönmesi hastalığı hakkında bilgisi olmayan hatta tıp konusunda hiçbir eğitim almamış kişilerdir. Piyasada bu şekilde kıl dönmesini dışarıdan uygulayarak tedavi edebileceği söylenen bir ürün ve hiçbir anlamı olmayan bitkisel öneri vardır.

Pilonol ve ısırgan otu lapası
Siz siz olun profesör ünvanı almış bile olsa tıp eğitimiyle hiçbir ilişkisi olmayan bu kişilerin hiçbir bilimsel değeri olmayan bu tür ürün ve önerilerinden uzak durun yoksa hastalığınızın ilerlemesine ve bu sebeple daha zor bir ameliyat olmak zorunda kalabilirsiniz. Unutmayın pilonool üreten kişiler de ısırgan otu kürü öneren kişi de hayatları boyunca bir tek kıl dönmesi hastası muayene etmemişlerdi çünkü kendilerini tıp profesörü gibi lanse etmeye çalışsalar da aslında tıp fakültesinin kapısından bile girmemiş kimya mühendisleridir.

Kıl Dönmesi Ameliyatları Geliştirildi
Hastalığın daha çok genç aktif insanlarda görülmesi ve bu gurup insanın kaybedecek fazla zamanı olmadığı (klasik ameliyatlarda 15 gün yüz üstü istirahat gerekir) bilim adamlar kıl dönmesi tedavisi alanında bir çok ameliyat yöntemi geliştirdi. Sormazlarmı adama bu adamlar bir çok ameliyat geliştirirken ilaç yada bitkisel karışım yapmak akıllarına gelmedimi diye, mutlak gelmiştir ama öyle birşeyin faydası olmayacağı için hayata geçmemiştir.

Kıl Dönmesi Ameliyatı Korkutabilir Evet Katılıyorum
Zaten bu fırsat düşkünleride sizin bu korkunuzu kullanarak kolay kazanç sağlıyorlar. Ameliyattan korkan hasta daha basit yöntemlerle kurtulma arayışına giriyor ve para tuzaklarının eline düşebiliyor. Evet ameliyat denince ürpermeyen insan yoktur ama eskisi gibi can sıkıcı değil örnek Mikro Sinüsektomi ameliyatı sadece 2 cm kesi ile yapılır ve hasta uyutulmaz, narkoz gerekmez ve sadece 10 dakika süren işlem sonunda hasta evine işine dönebilir. Aşağıdan bu tekniği incelemelisiniz.

Kıl Dönmesi Apsesi Tedavisi; İlaçların tek anlamlı olabileceği durumdur. Apsenin başladığı günlerde antibiotik hapı alınırsa apse ilerlemeden tedavi olabilir ancak ilerleme durmuyorsa daha fazla beklemeden boşaltılmalıdır. 2 dakikada yapılan basit bir cerrahi işlemle sorun büyümeden çözülmüş olur. Boşaltmaya ek olarak daha çabuk iyileşmesi için yine geniş spektrumlu antibiotikler başlanır.

198 Soru ve Cevap Var

Doktora Soru Sor
 1. merhaba klavunat bir kıl donmesi ilacımıdır

  1. hayır,antibiotiktir.apseniz varsa verilmiş olabilir

 2. Merhaba benim de kuyruk sokumunun orada bir delik var ve kıl gözüküyor. Herhangi bir apse gözükmüyor daha yeni acı yok ama oraya değdiğinde sızlama oluyor. Sağlık ocağına gittim cipro ve etol fort diye ilaç yazdılar. Kullanmalı mıyım yoksa hastaneye mi gitmeliyim ? Hangi bölüme?

  1. hastaneye gidebilirsiniz.genel cerrahi muayenesi gerekir.kliniklerimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz,gelirsneiz muayene ile değerlendirip uygunsa mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edebiliriz
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 3. Gogusumde ufak sivilce gibiydi sonra akmaya başladı etrafoda gittikçe morarıp soyuluyor ağrı yapıyor
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  İnfekte kist sebase olabilir,muayene olmanda fayda var.

 4. Beim kuruk sokumunda kil donmesi var ilacla krem verdi doktor kullaniyorm kac gunde gecer ve gectigini nasl anlarm
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kıl dönmesi ilaçla geçmez, iltihap varsa onun için ilaç vermiştir. Kalıcı tedavi için sonra cerrahi müdahale gerekir.

 5. Yaklaşık bir hafta önce permatikle hayalarımın alt kısmı ile makat arasındaki bölgeyi temizledim 2 gün sonra orada bir şişkinlik oldu ve yürürken veya dokanınca çok açıyor bu ne ola bilir ve ilaçla tedavi yokmudur veya kendişiğinden patlarmı

  1. kıl dibi iltihabı olabilir.net teşhis için genel cerrahi uzmanına görünmelisiniz yada 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz
   Op.Dr.Seher Şirin

 6. Benim hayalarımın altında tam çiginin üzerinde bir şişlik oluştu gün geçtikçe büyüdü en son cerrahiye gittim açıp temizlediler sonra 2 ay sonra tekrar oldu yine cerrahi operasyon geçirdim. Hiç bir doktor sebebini tam söylemedilerkıl dönmesi olabilir dediler ama içinden kıl yumagı çıkmadı aradan 3 sene geçti yine ayni yerden şişlik başladı şuan küçük ama büyüyor o çizgi içinde ilerliyor gibi bu kıl dönmesimi
  Op.Dr.Nizan KURTDERE
  Şikayetin anal fistül olabilir,muayene ve gerekirse MR ile kesin teşhis konur.

  1. perianal apsede sık tekrar edebilir.gelin muayene ile değerlendirelim
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 7. Bi sorum olacak cevaplarsanız çok mutlu olurum.bende kıl dönmesi var.ama ameliyat olamadım apsesi yüzünden.ilaç tedavileri kullandım özellikle antibiyotik.ama bi türlü apse dinmedi yaklaşık 6 aydır ilaç tedavisi görüyorum 6 ayrı hekime tedavi oldum lakin apse akıyor nedeni ne olabilir kullandığım ilaç acaba apse de olan mikroplara etkilimi değil…kullanmadığım ilaç kalmadı
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Pilonidal sinüsün içinde kan dolaşımı almadığı için iltihap tamamen kurumaz abse cerrahi olarak açılıp temizlenmesi lazım.

 8. Kolay gelsin kuyruk dokumu bolgesinde yaklaşık 3 gundur bi agrı var ve ufak bi şislik bunun tedavisi yok mu ameliyatsız

  1. şişlik varsa apse oluşmuş demektir.apsenin daha fazla ilerlemesi için açtırmanız gerekir.apse tedavisinden 1,5-2 ay sonra doku toparlayınca mikrosinusektomi yöntemini araştırıp tedavi olmanızı öneririm.
   Op.Dr.Demet Ağras

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kıl Dönmesi © 2017