online randevu tedavi ücretleri

Kıl Dönmesi İlacı

kil-donmesi-ilaclari

Cildin altına girip yumak yapmış ve o alanda çeşitli doku değişikliklerine neden olmuş yabancı cismin ilaçla veya bitkisel ilaçlarla yok edilebileceğini iddia etmek bu hastalık hakkında hiçbir bilgi sahibi olmamak anlamına gelir. Yada gözünü para hırsı bürümüş olanların insanların saf duygularını kullanmaktan öte gitmez.

Kıl Dönmesi Nasıl Tedavi Edilir?
Cildin altındaki kıllar ancak oradan çıkarılarak hastalık tedavi edilebilir. O kılları ilaç veya benzeri uygulamalarla yok etmek teknik olarak imkansızdır. Çünkü dışarıdan uygulanan hiçbir ürün kılların olduğu alana ulaşamaz. Ama ameliyattan korkan insanların parasına göz dikmiş bazı uyanıklar ne idüğü belirsiz bazı kremlerle yada bitkisel ürünlerle onları yok edebileceğini söylemektedir.

Kıl Dönmesi İlacı Yada Bitkisel Ürünler
Bu tür ürünleri üretenlerin ortak özelliği ise kıl dönmesi hastalığı hakkında bilgisi olmayan hatta tıp konusunda hiçbir eğitim almamış kişilerdir. Piyasada bu şekilde kıl dönmesini dışarıdan uygulayarak tedavi edebileceği söylenen bir ürün ve hiçbir anlamı olmayan bitkisel öneri vardır.

Pilonol ve ısırgan otu lapası
Siz siz olun profesör ünvanı almış bile olsa tıp eğitimiyle hiçbir ilişkisi olmayan bu kişilerin hiçbir bilimsel değeri olmayan bu tür ürün ve önerilerinden uzak durun yoksa hastalığınızın ilerlemesine ve bu sebeple daha zor bir ameliyat olmak zorunda kalabilirsiniz. Unutmayın pilonool üreten kişiler de ısırgan otu kürü öneren kişi de hayatları boyunca bir tek kıl dönmesi hastası muayene etmemişlerdi çünkü kendilerini tıp profesörü gibi lanse etmeye çalışsalar da aslında tıp fakültesinin kapısından bile girmemiş kimya mühendisleridir.

Kıl Dönmesi Ameliyatları Geliştirildi
Hastalığın daha çok genç aktif insanlarda görülmesi ve bu gurup insanın kaybedecek fazla zamanı olmadığı (klasik ameliyatlarda 15 gün yüz üstü istirahat gerekir) bilim adamlar kıl dönmesi tedavisi alanında bir çok ameliyat yöntemi geliştirdi. Sormazlarmı adama bu adamlar bir çok ameliyat geliştirirken ilaç yada bitkisel karışım yapmak akıllarına gelmedimi diye, mutlak gelmiştir ama öyle birşeyin faydası olmayacağı için hayata geçmemiştir.

Kıl Dönmesi Ameliyatı Korkutabilir Evet Katılıyorum
Zaten bu fırsat düşkünleride sizin bu korkunuzu kullanarak kolay kazanç sağlıyorlar. Ameliyattan korkan hasta daha basit yöntemlerle kurtulma arayışına giriyor ve para tuzaklarının eline düşebiliyor. Evet ameliyat denince ürpermeyen insan yoktur ama eskisi gibi can sıkıcı değil örnek Mikro Sinüsektomi ameliyatı sadece 2 cm kesi ile yapılır ve hasta uyutulmaz, narkoz gerekmez ve sadece 10 dakika süren işlem sonunda hasta evine işine dönebilir. Aşağıdan bu tekniği incelemelisiniz.

Kıl Dönmesi Apsesi Tedavisi; İlaçların tek anlamlı olabileceği durumdur. Apsenin başladığı günlerde antibiotik hapı alınırsa apse ilerlemeden tedavi olabilir ancak ilerleme durmuyorsa daha fazla beklemeden boşaltılmalıdır. 2 dakikada yapılan basit bir cerrahi işlemle sorun büyümeden çözülmüş olur. Boşaltmaya ek olarak daha çabuk iyileşmesi için yine geniş spektrumlu antibiotikler başlanır.

188 Soru ve Cevap Var

Doktora Soru Sor
 1. Bi sorum olacak cevaplarsanız çok mutlu olurum.bende kıl dönmesi var.ama ameliyat olamadım apsesi yüzünden.ilaç tedavileri kullandım özellikle antibiyotik.ama bi türlü apse dinmedi yaklaşık 6 aydır ilaç tedavisi görüyorum 6 ayrı hekime tedavi oldum lakin apse akıyor nedeni ne olabilir kullandığım ilaç acaba apse de olan mikroplara etkilimi değil…kullanmadığım ilaç kalmadı
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Pilonidal sinüsün içinde kan dolaşımı almadığı için iltihap tamamen kurumaz abse cerrahi olarak açılıp temizlenmesi lazım.

 2. Kolay gelsin kuyruk dokumu bolgesinde yaklaşık 3 gundur bi agrı var ve ufak bi şislik bunun tedavisi yok mu ameliyatsız

  1. şişlik varsa apse oluşmuş demektir.apsenin daha fazla ilerlemesi için açtırmanız gerekir.apse tedavisinden 1,5-2 ay sonra doku toparlayınca mikrosinusektomi yöntemini araştırıp tedavi olmanızı öneririm.
   Op.Dr.Demet Ağras

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kıl Dönmesi © 2017