online randevu tedavi ücretleri

Kıl Dönmesi Bitkisel Tedavi

Bir çok hastalıkta kullanılan bir yöntem olmasına karşın kıl dönmesi tedavisinde istediğiniz sonuca ulaşmanız çok zordur. bitkilerle kıl dönmesi tedavisi konusunda bilimsel açıklamayı uzmanımız Op. Dr. Atilla KAYA makalesinde detaylı olarak açıklamıştır.

kil-donmesi-bitkisel-cozumu

Bitkisel Kıl Dönmesi Tedavi

Kıl dönmesi dışardan cilt altına giren kılların yumak yapmasıdır ve cilt üzerinden uygulanacak beşeri ilaçlar veya bitkisel ürünler hastalığın iyileşmesi yönünde hiçbir etki sağlamazlar tam tersi hastalığın bekleyerek ilerlemesine sebep olabilirler.

Ne hikmetse tıpla hiçbir ilişkisi olmayan kıl dönmesinin ne olduğu konusunda en ufak fikri dahi olmayan iki farklı profesörün soğan ve ısırgan otu gibi tedavi önerileri olsada bunların hastalığı iyileştirmek gibi bir etkisi yoktur.

Bu profesörlerden daha uyanık olanların ürettiği hazır bir ürün ise bitkisel polifenoller ile hastalığı tedavi ediyormuş şeklinde ifadeler kullansada fahiş fiyattan satılan bu ürününde hastayı aldatarak parasını almak dışında herhangi bir etkisi olamaz.

Bitkisel ilaçların sizin cildinizin altınızda toplanmış olan kıl ve diğer yabancı cisimlere ulaşma şansı yoktur. Nasıl bitkisel ilaçlar çürük bir dişi yenileyemiyorsa, bu da onunla aynı ihtimaldedir. Bitkisel ilaçlarla tedavi olmaya çalışıldığı süreç içerisinde yalnızca hastalığın ilerlemesine yardımcı olunmaktadır. Kıl dönmesinin tek çözümü kıl yumağının kapsülü ve kılların giriş deliklerinin birlikte vücuttan alınmasıdır.

Kıl Dönmesi Kürü

Bu konuda en yaygın bilinen ısırgan otu lapasının hastalığın olduğu yere uygulanmasıdır. internette en sık karşılaşılan bilgidir ve bilginin kaynağı bu fikri ortaya atan bir profesöre aittir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken şey kendini tıp profesörü gibi lanse eden yada ettiren bu profesörün tıp fakültesinin kapısından bile girmemiş olmasıdır. Yani tıp eğitimi dahi almamış farklı bir meslek sahibi bu kişi intenette insanları yanlış yönlendirecek şekilde ahkam kesmektedir. Halbuki ısırgan otunun içinde hastalığı etkileyecek herhangi bir madde bulunmamaktadır. Yukarıda bahsedildiği gibi hayatında bir tek kıl dönmesi hastası dahi görmemiş birinin anlamsız önerisidir.

Pilonol L 125;

Yine tıp eğitimi dahi almamış bazı uyanıkların üretip piyasaya verdiği para tuzağı ürünlerden biridir. Bitkisel polifenol diye kendi uydurdukları bir şeye ameliyattan korkan insanları da inandırmaya çalışmaktadırlar. Yukarıda yazan mantıkla en küçük bir olumlu etkisi olması beklenmeyen bir üründür. Hastalığınızın tedavisini geciktirdiği için ilerlemesi dışında bir etkisi olmayacaktır.

Bilimsel Kıl Dönmesi Tedavi

Siz siz olun hastalığınızın tedavisini bilimsel yöntemlerde arayın şarlatanlardan ancak bu şekilde korunabilirsiniz. Bildiğiniz gibi hastalığın asıl nedeni enseden dökülüp kuyruk sokumundaki deriyi delerek cilt altında yumak yapmış kıllardır ve dışardan uygulanan hiçbir şey bu kıllara herhangi bir etki yapamaz. Nasıl parmağınıza kıymık battığında onu çıkarıyor yada çıkarttırıyorsunu bu kkalrıda kapsülüyle birlikte uzaklaştırmak zorundasınız.

 

 

98 Soru ve Cevap Var

Doktora Soru Sor
 1. Merhaba benim 4 gündür kuyruk sokumumda şişkinlik var öyle çok ağrısı yoktu bugün çok ağrım var ve oturmakta güçlük çekiyorum sizce kıl dönmesimi

  1. kıl dönmesi pek ağrı yapmaz.ama apse oluşursa o zaman ağrı ortaya çıkar.genel cerrahi uzmanına görünmelisiniz.öncelikle apsenizi tedavi ettirmelisiniz.doku toparlayıncada kıl dönmenizi tedavi ettirin.doku tam iyileşmeden yapılan kıl dönmesi ameliyatlarında iyileşme çok gecikir,sıklıkla enfeksiyon gelişir.tedavi olmadan önce mikrosinusektomi yöntemini araştırmalısınız
   Op.Dr.Demet Ağras

 2. merhaba hocam kıl donmesınden 2 defa ameliyat oldum sımdı yıne aynı yerde sıslık ve agrı var hatta hafıf akıntı var yıne amelıyat mı olmam lazım

  1. şişlik ve ağrı apse bulgusudur.muayene olmalısınız.eğer apse varsa öncelikle apse tedavi edilmeli.doku toparlayıncada kıl dönmenizi tedavi ettirmelisiniz.mikrosinusektomi yöntemini araştırın.hastalığın nüks etmemesi için genel hijyene çok dikkat etmelisiniz,günlük duş almalı,günlük çamaşır değiştirmelisiniz hatta bel,sırt ve kuyruk sokumundaki kıllarınıza epilasyon yaptırmalısınız
   Op.Dr.atilla Kaya

 3. Kaşımın hemen altında bir şişlik var ve gözüm sismee basladı o şişlige dokundugunda cok acı hissediyorum kıl dönmesin olabilir mi ?

  1. hayır kıl kökü iltihabı olabilir

 4. 2 sefer kıl dönmesi den ameliyat oldum son olduğum ameliyat sonrası bir badem uzuluğun da açık yara kaldı ve çalışırken çok zorlanıyorum bunun tedavisi nedir?Çok Teşekkürler

  1. muayene ile değerlendirildikten sonra tedavinize yönelik yorum yapılabiir
   Op.Dr.Demet Ağras

 5. Mrb.. benim yazdan sonra kuyruk sokumumda agrı var ve bu günlerde oturmakta güçlük çekiyorum kıl dönesi olabilir mi

  1. olabilir.ağrı kıl dönmesinde pek görülmez.genellikle apse oluştuğunda ağrı olur.gelirseniz muayene ile değerlendirip apse ise apse tedavisi eğer uygunsa mikrosinusektomi yöntemi ile kıl dönmenizi tedavi edebiliriz.
   Op.Dr.ergun Aygören

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kıl Dönmesi © 2017