online randevu online randevu tedavi fiyatları

Kıl Dönmesi Ameliyatı Kıyaslama

Bu sayfanın amacı siz değerli ziyaretçilerimizin bilgilenmesi ve seçim yapmaları amaçlıdır. Kıl dönmesi (pilonidal sin üs) hastalığı birilerinin bitkisel karışım ve kürlerle tedavi edilmeyecek kadar ciddi olup bugüne kadar 14 farklı tedavi yöntemi geliştirilmiş en çok uygulanan 2 tanesi (Mikro Sinüsektomi ve Bascom) yöntemi kalmıştır. Teknolojisi ve tecrübesi yeterli olmayanlarda halen uygulaması devam eden Flap ise inanın izleyenleri bile korkutmaktadır.

Kıl Dönmesi Ameliyatı İzle

Aşağıdaki video’da bizim uyguladığımız Mikro Sinusektomi ve kesinlikle tavsiye etmediğimiz Flap yöntemi karşılaştırması bulunmaktadır. Sağ kısım Flap, Sol kısım ise Mikro Sinüsektomi yöntemi bulunmaktadır. Önce izleyin sohbete devam edelim.

Sizce Hangisi Daha Başarılı?
Sadece 3 dakika süren Mikro Sinusektomi yada 29 dakika süren Flap’mı bu sadece bir yönüydü, ya birde yapılan kesi durumuna bakın toplamda 28cm kesilen flap ile sadece 4cm kesik yapılan micro sinüsektomi arasındaki uçurumlar kadar farkı gördünüz mü? Ya birde tedavinin sonrasında karşılaşacaklarınız yine seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır.

Kıl Dönmesi Mikro Sinüsektomi Avantajları

En büyük avantajı hiç bir şekilde sizin özgürlüğünüzü alıkoyan bir yöntem değildir. Tedaviniz maksimum 30 dakika sürer bu süreçten sonra ister evinize, işinize okulunuza, tatilinize dönersiniz. Diğer yöntemlerde ise nereye önce bir kaç gün hastanede kalacaksınız.

Pansuman Gerekmez; 4cm alanda yapılan kesiden kıl yumağı çıkarılıp cerrahi dikiş ile kapatılır. Ameliyat kısmı hiç bir şekilde pansuman gerektirmez. Diğerlerinde ise 6 ay kadar günlük pansuman yaptırması gerekir.

İşgücü Kaybı Olmaz; Yukardada belirttiğim gibi micro sinusektomi ile yapılan pilonidal sinüs ameliyatı size işgücü kaybı yaşatmaz. Ameliyat sonrası işinize dönebilir, fakat dinlenmek isterseniz hekimlerimiz size rapor verecektir.

İz Kalmaz; Her ne kadar geri planda kalsa da özellikle kadınlarda kalçaların üzerinde kocaman bir Z harfi olması son derece rahatsız edebilmektedir., yine açık bırakam yönteminde büyük ve derin bir çukurluk kalabilir. Çağdaş yöntemlerde normalde gözle görünür iz kalmaz.

Ağrı olmaz; Klasik yöntemlerde geniş doku çıkarmanın getirdiği deri gerginliği ve dikişler 10-15 gün kadar rahatsız edici ağrı yapabilir, yeni yöntemlerde genellikle ağrı kesici almayı gerektirecek düzeyde ağrı olmaz.

Dren konmaz; Klasik cerrahi yapıldığında çok fazla doku ve buna paralel çok fazla damar kesildiği için deri dikildikten sonra derinin altında kan birikebilir, işte bu birikebilecek kanın birikmemesi için kanı emici vakumlu alet takılır. Çağdaş ameliyatlarda yaralama alanı çok küçük olduğu için drene ihtiyaç duyulmaz.

Ameliyat ücreti; Eski yöntemlerde hastane, yatak ücreti, narkoz ücreti, narkoz öncesi yapılan tahlillerin ücreti, konsultasyonların ücreti ekleneceği için yeni yöntemlerden çok daha pahalı olur.

Kıl Dönmesi Video

Idea Klinik Pilonidal Sinüs Tedavi Merkezi
İstanbul’un 3 farklı noktasında bulunan (Bakırköy, Kadıköy ve Nişantaşı) klinikleri ile hizmet veren Idea klinik SGK geçerliliği ve tek fiyat avantajı ile hemen sizde kıl dönmesinden kurtulun.

6 Yorum Var

 1. Bende kil donmesi sikayetindeyim baktim tespit ettim %100 kil donmesi var ama ufak daha mikro sinüsektomi yontemi ile cozulebilcek kadar kucuk bi sorum var bu ameliyatta narkossuz yapilabildigi soyleniyo fakat aci nasil olur uyusmadan bi et kesiliyo icinden parca aliniyo ve dikiliyo nasil oluyo onu sormak istedim ona gore aldirmak istiyorum
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  basit bir şekilde 2 cm yeri uyuşturuyoruz ve ağrı duymuyorsunuz 🙂

 2. hocam ben antepten yaziyorum antepte bu yontem varmi yeşilkartlilarada 840 tl uygulaniyormu şimddien tesekkürler…
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Biz uyguluyoruz ama Gaziantep i bilmem

 3. hocam 4 gündür koyruk sokumumda nokta büyüklüğünde sivilce gibi bir şey var sağlık ocagına gittim fakat hiç bir şey yok dediler ne kanama nede akıntı var ama arada ağrı yapıyor sizce nedir ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kıl dönmesi olabilir.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirir microsinusectomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz

 4. Kolay gelsin Bu ameliyat Kalıcı çözüm mü veya bundan daha iyi bir ameliyat var mı ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kalıcı çözüm olsun diye yapılıyor,ancak tüm ameliyatlarda nüks olabilir.

 5. bu ameliyatı sadece istanbulda mı yapılıyor yoksa başka illerdede varmı şubeniz
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  yaşadığınız yeri araştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.