online randevu tedavi ücretleri

Kıl Dönmesi Ameliyatı Kıyaslama

Bu sayfanın amacı siz değerli ziyaretçilerimizin bilgilenmesi ve seçim yapmaları amaçlıdır. Kıl dönmesi hastalığı birilerinin bitkisel karışım ve kürlerle tedavi edilmeyecek kadar ciddi olup bugüne kadar 14 farklı tedavi yöntemi geliştirilmiş en çok uygulanan 2 tanesi (Mikro Sinüsektomi ve Bascom) yöntemi kalmıştır. Teknolojisi ve tecrübesi yeterli olmayanlarda halen uygulaması devam eden Flap ise inanın izleyenleri bile korkutmaktadır.

Kıl Dönmesi Ameliyatı İzle

Aşağıdaki video’da bizim uyguladığımız Mikro Sinusektomi ve kesinlikle tavsiye etmediğimiz Flap yöntemi karşılaştırması bulunmaktadır. Sağ kısım Flap, Sol kısım ise Mikro Sinüsektomi yöntemi bulunmaktadır. Önce izleyin sohbete devam edelim.

Sizce Hangisi Daha Başarılı?
Sadece 3 dakika süren Mikro Sinusektomi yada 29 dakika süren Flap’mı bu sadece bir yönüydü, ya birde yapılan kesi durumuna bakın toplamda 28cm kesilen flap ile sadece 4cm kesik yapılan mikro sinüsektomi arasındaki uçurumlar kadar farkı gördünüz mü? Ya birde tedavinin sonrasında karşılaşacaklarınız yine seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır.

Kıl Dönmesi Mikro Sinüsektomi Avantajları

En büyük avantajı hiç bir şekilde sizin özgürlüğünüzü alıkoyan bir yöntem değildir. Tedaviniz maksimum 10 dakika sürer bu süreçten sonra ister evinize, işinize okulunuza, tatilinize dönersiniz. Diğer yöntemlerde ise nereye önce bir kaç gün hastanede kalacaksınız.

Pansuman Gerekmez; 4cm alanda yapılan kesiden kıl yumağı çıkarılıp cerrahi dikiş ile kapatılır. Ameliyat kısmı hiç bir şekilde pansuman gerektirmez. Diğerlerinde ise 6 ay kadar günlük pansuman yaptırması gerekir.

İşgücü Kaybı Olmaz; Yukardada belirttiğim gibi mikro sinusektomi ile yapılan kıl dönmesi ameliyatı size işgücü kaybı yaşatmaz. Ameliyat sonrası işinize dönebilir, fakat dinlenmek isterseniz hekimlerimiz size rapor verecektir.

Kıl Dönmesi Video
Idea Klinik Kıl Dönmesi Tedavi Merkezi
İstanbul’un 3 farklı noktasında bulunan (Bakırköy, Kadıköy ve Nişantaşı) klinikleri ile hizmet veren Idea klinik SGK geçerliliği ve tek fiyat avantajı ile hemen sizde kıl dönmesinden kurtulun.

6 Soru ve Cevap Var

Doktora Soru Sor
 1. volkan

  Bende kil donmesi sikayetindeyim baktim tespit ettim %100 kil donmesi var ama ufak daha mikro sinüsektomi yontemi ile cozulebilcek kadar kucuk bi sorum var bu ameliyatta narkossuz yapilabildigi soyleniyo fakat aci nasil olur uyusmadan bi et kesiliyo icinden parca aliniyo ve dikiliyo nasil oluyo onu sormak istedim ona gore aldirmak istiyorum
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  basit bir şekilde 2 cm yeri uyuşturuyoruz ve ağrı duymuyorsunuz 🙂

 2. efe

  hocam ben antepten yaziyorum antepte bu yontem varmi yeşilkartlilarada 840 tl uygulaniyormu şimddien tesekkürler…
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Biz uyguluyoruz ama Gaziantep i bilmem

 3. Genç

  hocam 4 gündür koyruk sokumumda nokta büyüklüğünde sivilce gibi bir şey var sağlık ocagına gittim fakat hiç bir şey yok dediler ne kanama nede akıntı var ama arada ağrı yapıyor sizce nedir ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kıl dönmesi olabilir.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirir microsinusectomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz

 4. Mersin

  Kolay gelsin Bu ameliyat Kalıcı çözüm mü veya bundan daha iyi bir ameliyat var mı ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kalıcı çözüm olsun diye yapılıyor,ancak tüm ameliyatlarda nüks olabilir.

 5. kıl dönmesi

  bu ameliyatı sadece istanbulda mı yapılıyor yoksa başka illerdede varmı şubeniz
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  yaşadığınız yeri araştırabilirsiniz.

 6. genc

  Ucreti ne kadar
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  sgk varsa 840 yoksa 1600 tl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kıl Dönmesi © 2017