online randevu tedavi ücretleri

İlaçla Kıl Dönmesi Tedavisi

Pilonidal sinüsün ilaçla tedavisi mümkünmü

Bilindiği gibi kıl dönmesi sırt ve enseden dökülen saç ,tüy ve cilt döküntüleri gibi şeylerin kuyruk sokumunda cildi delerek doku içine girmesinden kaynaklanan bir hastalıktır. Temel sorun ciltte bir delik oluşması ve cilt altında yumak oluşmasıdır. Delik ve sinüs vücuttan uzaklaştırılmadıkça gerçek tedaviden söz edilemez.

Cilt Altındaki Kıl Yumağı Çıkarılmalıdır

Tedavi mutlaka iki temel sorunu çözecek şekilde olmalıdır. Cilt altındaki kılların yumağının alınması ve yeniden kıllar girmemesi için deliklerin yok edilmesi gerekir. Bunlardan biri yapılmazsa hastalık ya iyileşmez yada tekrar oluşur.

Dünyada İlaçla tedavi mümkün Değildir

Ne yazık ki Dünyada sadece Türkiye’de kıl dönmesinin ilaçla tedavi edilebileceğini iddia edilmiştir. Bu iddianın sahibi de çeşitli kozmetik ürünler üreten, ilaç üretimi konusunda hiçbir birikimi olmayan bir firmaya aittir. Kıl dönmesi tedavisinde kullanılabileceği söylenen bu ürün pilonol ismiyle astronomik fiyatlarla piyasaya sürülmüştür.

Pilonol

Pilonol isimli bu ürün Sağlık Bakanlığından “KOZMETİK ÜRÜNDÜR TEDAVİDE KULLANILAMAZ” şeklinde izin almış olmasına rağmen denetimin olmadığı internet ortamında ilaç gibi tedavide kullanıldığı iddia edilmektedir.İçeriğinde ne anlama geldiği bile anlaşılamayan bitkisel poli fenoller diye maddeler olduğu yazmaktadır.

Kıl dönmesi tedavisini araştıran kişinin “ne güzel ilaçla tedavi edilebiliyormuş” şeklinde düşünüp ciddi paralar vererek ürünü almasını sağlayacak tümüyle aldatıcı cümlelerle kişiler bu ürünü almaya yönlendirilmekte ve kişi tam uyanıklık örneği video görüntüleriyle aldatılmaktadır.

Dünyada ve Türkiye’de onlarca ilaç firmasının milyarlarca dolar harcadığı ARGE bölümlerinin hiçbirinin aklına gelmeyen böyle bir ürünün ülkemizde birkaç uyanık tarafından üretilmiş olması büyük talihsizliktir.

Kıl dönmesinde kullanılacak herhangi bir ürün doku içindeki kıl yumağını yok edemeyeceğinden asla tedavi edemez yine yeni kılların girebileceği kıl giriş delikleri dışarıdan uygulamalarla kapatılamayacağından yeni kıl-tüy girişlerini durduramaz.

Isırgan Otu Lapası; İnternette sıkça geçen ama dokunun derinliklerindeki kıllara asla hiçbir etkisi olmayacak yani iyileşme anlamında etkisi olmayacak bir uygulamadır. Hastalığın tedavisini geciktirmesi dışında etkisi olmaz. Zaten öneren kişinin de bu konuda hiçbir bilgisinin olması beklenmez çünkü bu bitkisel çözümü öneren kişi hayatında bir tek bu teşhisle hasta görmemiş kimya profesörüdür ve tıp eğitimi dahi almamıştır.

Özetle;

Kıl dönmesi doku içi temizlenmeden tedavi edilemez ve doku için ancak içerideki kılların çıkarılmasıyla mümkündür abartılı vaatlerle satılmaya çalışılan bu tür ürünlere aldanıp boşa para harcanmamalı ve hastalığın tedavisi geciktirilmemelidir.Toplumlarda her zaman bu tür ürünlerle insanların umutları sömürülmektedir tedavi seçenekleri araştırılırken bu akıldan çıkarılmamalıdır. Hastalığınız varsa bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış çağdaş ameliyat teknikleriyle tedavinizi olun. Ameliyat korkusu nedeniyle uyanıklara para kaptırmak yerine ayaktan, işinize ara vermeden yani korkmanız gerekmeyen yöntemlerin birini seçin ve hastalığınızdan kurtulun. Siz siz olun “aptallar olmasa uyanıklar ne yer” ata sözünü haklı çıkarmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kıl Dönmesi © 2017