online randevu tedavi ücretleri

Bacakta Kıl Dönmesi

bacakta-kil-donmesi

Kıl dönmesi bacakta meydana gelmez bacaklarda görülen kıl batmasıdır. Yani batıktır kıl dönmesi tedavisi ile arasında oldukça fark bulunan kıl batmasını alanında uzman Op. Dr. Atilla KAYA Anlatıyor.

Bacakta Kıl Dönmesi Nedir?

Teşhis olarak “kıl dönmesi” kelimeleri kullanılsada bacakta görülen kıl dönmesi değil batıktır ve sebebide tedaviside kıl dönmesinden çok farklıdır.Bacakta kıl dönmesi denen batık hastalığının sebebi kılların köknden alınmasına bağlı olarak gelişen kılların yolunu şaşırıp ciltaltında büyümesidir.Cilt altında büyüyen kıl sivilce benzeri bir duruma sebep olur ve kıl dışarı çıkana kadar bulgular devam eder.

Bacakta Kıl Batması Tedavi

Bacakta oluşan batıkların net tedavisi yoktur ama kılların alım tarzı değiştirilirse tekrar oluşma ihtimali giderek azalır.Özellikle yoğun batık yaşayan kişiler kılları ağdayla kökünden almak yerine tepesinden kesme şeklinde almalıdır bu şekilde gideek azalacaktır.

2 Soru ve Cevap Var

Doktora Soru Sor
 1. merhaba. ben 23 yaşındayım. uzun süredir bacaklarımda aşırı kıl batması sorunu var. ne yaptıysam geçmedi ve bacaklarımda bununla ilgili lekeler oluştu. sık sık kese yapsam bile hic düzelmiyor. kılların alım tarzını değiştirilmesini tavsiye etmissiniz fakat yinede tam bi iyileşme sağlayamadım bununla ilgili ne yapabilirim
  Op. Dr. Demet Ağras
  laser epilasyon yaptırmalısın

 2. baldırda kıl dönmesi varmı varsa tedavısi nedir

  sayın uzmanımız esimın baldırında şişkinlik var ve acıyo bizde kıl dônmesi mi dıye korkuyoruz yardım edermisiniz
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kıl dönmesi baldırda olmaz,muayene olmasında fayda var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kıl Dönmesi © 2017